X

Yüz Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Harekete Geçti

Bitcoin balinaları yine hareketlendi.
15:21
23 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatının son 48 saat içerisinde oldukça hareketli olduğu görülüyor. 11.000 dolar bandından 13.000 dolar bandına kadar çıkıp 2020 yılının en üst seviyesine ulaşan lider kripto para birimi, yeniden balinaların da hareketlenmesini sağladı.

Bitcoin Ağında Devasa Transferler!

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında devasa miktarda BTC’nin transfer edildiği ve transferin iki bilinmeyen cüzdan arasında gerçekleştirildiği görülüyor. 22 Ekim tarihinde ilk olarak 13.242 Bitcoin yani yaklaşık 175 milyon dolarlık BTC gönderilirken bunun devamında 8.701 BTC daha aktarıldı.

Bitcoin fiyat

Bu da yaklaşık olarak 283 milyon dolara yani çeyrek milyon dolara tekabül etmekte. Balinaların bu işlemlerden ilki için sadece 1 dolar, ikincisi için ise sadece 21 dolar işlem ücreti ödedikleri görülüyor. Söz konusu işlemlerin tam da Bitcoin fiyatı 13.000 dolar direnç bölgesine gelmeden önce yapılmış olmaları şüpheleri ise arttırmakta.

Whale Alert’ın ilgili tweet’ine gelen yorumlara bakıldığında yatırımcıların büyük bir kısmının bu işlemlerin olumlu olmadığını düşündükleri görülüyor. Balinaların hareketi her zaman Bitcoin fiyatında büyük değişimlere sebep oldu ve yine benzer bir değişim görebiliriz.

Balinaların hareketliliği Bitcoin fiyatı için düşüş şüphesini arttırsa da uzmanlar Bitcoin fiyatının artık 12.000 dolar altına inmeyeceğini ifade etmekte. Belki de bu transfer sanıldığı gibi düşüş değil, yükseliş bile getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar