reklamı kapat

Bitcoin ve Kripto Para Alım-Satım İçin Otomatik Trading Botları

Trading botları, otomatik olarak kripto para alım satımı yapmanıza izin verir.
05:20
18 Aralık 2019

Otomatik olarak alış-satış yapmayı sağlayan trading botları kripto para ve Bitcoin ekosisteminde oldukça yaygındır, zira çok az trader bütün gün grafiklere bakmaya zaman ayırabilir ve manuel olarak sürekli işlem yapabilir. Çoğu kripto para kullanıcısı, Bitcoin’lerini normal günlük işlerini yaparken pasif gelir üretmenin bir yolu olarak görür ve düzenli bir şekilde trading botlarını kullanarak kısa, orta veya uzun vadeli olarak alış-satış yapar.

Bizde CoinTürk olarak kripto para dünyasında çokça merak edilen bu konuya biraz açıklık getirmek ve en çok kullanılan otomatik alış-satış (trading) botlarının bir listesini yapmak istedik. Fakat unutulmamalı ki, bu botlar ile yaşayacaklarınız bizim yaşadıklarımızla veya başka kullanıcıların yaşadıklarıyla benzerlik göstermeyebilir, çünkü bir çok etken (piyasa, fiyatlar, büyük haberler, farklı coin’ler, farklı parametreler ve algoritmalar vs.) bu botların sonuçlarını ciddi ölçüde etkilemektedir. Aşağıdaki liste alfabetik olarak düzenlenmiştir.

3Commas

Basitçe kullanılabilecek şekilde hazırlanmış olan 3Commas ile seçilen çiftler üzerinde otomatik olarak işlem yapılabilir. Kendi botunuzu yazılım bilgisi gerekmeden tasarlayabilirsiniz.

TradeSanta

2018 yılında kurulan TradeSanta, 7/24 işlem yapmaya izin veriyor. Sistem popüler alım satım stratejilerini denemeye imkan tanıyor. Şimdiye kadar 20,000’e yakın trader bu hizmeti seçti ve şu ana kadar 700,000 civarında işlem yapıldı. TradeSanta; Binance, Bittrex, Bitfinex ve HitBTC’yi destekliyor ve ayrıca Android ve iOS uygulamaları da bulunuyor.

Cryptohopper

İki kardeş kripto para meraklısı tarafından kurgulanan Cryptohopper, tamamen özelleştirilebilir olan bir yazılım. Teknik göstergeler üzerinden işlem yapılabilir veya satın alma sinyalleri gönderen bir sinyal vericiye dönüşebilir. Raporlar vasıtasıyla günlük performanslara erişebilir ve stratejilerinizi geliştirebilirsiniz.

Haasbot

Haasbot, kripto para dünyası içerisinde popüler diyebiliriz. Kağıt üzerinde, Haasbot, kullanıcı adına trading’in tamamını yapabiliyor. Arbitrajdan alım satıma, scripting’ten orderlara bütün işlemlerin ilk kurulum sonrası tamamen akıcı bir şekilde işlemesi için kapsamlı ve buna rağmen kolay çözümler sunuyor. Tabii hem kapsamlı hemde kolay bir bot olmasının farkı olarak da fiyat olarak diğerlerinden biraz daha pahalıya gelebiliyor (ne kadar kullandığınıza bağlı olarak).

Gunbot

Gunbot ismini kurucusu Gunthar’ın isminden alıyor. Temel bazda bazı basit hatalara sahip olarak başlayan gunbot, RAD yöntemiyle yazılması sonucu (müşterilerden gelen feedback’lerler doğrultusunda istenilen şeylerin eklenmesi veya çıkarılması) iyi bir iş çıkardı. Elbette şuan fiyat/performans olarak iyi botlardan biri olması büyük bir başarı, fakat programın sahibinin gelen eleştirileri ve tavsiyeleri dinleyerek buna göre botu şekillendirmesi bot ile kullananlar arısında bir aidiyet duygusu oluşması “bu özelliği eklemesini bende söylemiştim demek ki sözüm dinleniyor ve benimde bir katkım oldu botun gelişiminde” diye düşünmemizi sağlıyor.

Paratica

Bulut teknolojisi üzerinden çalışan Paratica, kripto para yatırımcılarının platformda ayarlamalarını yaptıktan otomatik olarak al-sat yapmasına olanak tanıyan bir sistem olarak özetlenebilir. Sistemde yatırımcılar kendi işlemlerini eş zamanlı olarak yayımlayabilir ya da diğer yatırımcıların işlemlerini kopyalayabilir. Paratica’nın Türk geliştiriciler tarafından hazırlandığını da belirtmek de fayda var.

Zignally

Otomatik işlem yapmak için sinyalleri kullanın! Zignaly‘yi tercih ettiğinizde, botunuzu sinyal sağlayıcılara bağlayarak uyurken bile otomatik olarak işlem yapabilirsiniz. Kendi alım satım sinyallerinizi oluşturarak pozisyonunuzun ne zaman kapatılacağını belirleyin.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


 • Gulchekhra
  1 ay önce

  Daha anlıyamadım.ama öğrencem inşallah

  3
 • Emin KARAGÜLLE
  1 sene önce

  CAT e ben de üye olamamıştım. Sonra araştırırken paratica adında Türk bir firma ile karşılaştım. Bence en başarılısı. Ayı piyasasında bile güzel iş çıkartıyor. Üstelik kullanımı kolay ve teknik desteği başarılı. Tavsiye ederim.Karşınızda muhatap bulabiliyorsunuz. Sitesi http://www.paratica.com

  52
 • Jayhoonova
  2 sene önce

  http://btctradebot.com Ü deneyin. Türk arkadaşlarımızın yaptığı bu çalışma bot olayına farklı bir açıdan bakmış. Sonuç kesin olarak başarılı. Diğerleri gibi strateji ile uğraşmıyorsunuz. Deneyin bence

  84
 • tanbulist
  2 sene önce

  1 numaraya yerleştirdiğiniz CAT botu denedim. 0.16 BTC ödedim. Yorumlara bakarsan mükemmel ama, deneyince işin öyle olmadığı anlaşılıyor. 1- Sampey adlı kullanıcının kim olduğu belli değil.
  2- Evet, her an online ve her an cevap veriyor ama, sanki kırk yıllık yazılımcı imişsiniz gibi davranıyor. Yazdıklarını anlamak için önce denemek gerekiyor. O zaman da iş işten geçiyor. 3- her yaptığınız hatadan sonra muhakkak para istiyor. 4- Ara yüz çok kötü. 4k ekranlarda minnacık kalıyor. Görmek için ayrıca büyüteç gerekiyor. Yanı Sampey denen bu kişinin bilgisayarı herhalde 800/600 çözünürlükte olmalı. Bu kişinin 18 yaşını geçtiğini düşünmüyorum.

  68
  • tanbulist
   2 sene önce

   3 gün uğraşmama rağmen giriş bile yapamadım, vazgeçtim. Ödediğim para da çöpe gitti. Eğer program yazabilen biri iseniz, oturun kendi botunuzu kendiniz yazın. Yoksa bizim gibi normal vatandaşların bu programı kullanması zor.

   76
   • codezeroon
    2 sene önce

    Ben de kriptoparalar ile ilgileniyorum, botlar bence pahalı, düşk bütçeler için uygun değil. Yazılımcıyım, Binance ‘de çalışan bir bot yazmayı düşünüyorum, eğer yazarsam alır mısınız, yoksa yabancı botları mı tercih ediyorsunuz

    75
    • Tarık
     11 ay önce

     Bitcoin için yazılım kurdunuz mu

     39