reklamı kapat

Bitcoin Alım-Satım İçin Otomatik Trading Botları

14 Haziran 2017
 • Mithat Can Ozdemir

Trading botları bitcoin dünyasında oldukça yaygındır, zira çok az trader bütün gün grafiklere bakmaya zaman ayırır. Çoğu insan, bitcoinlerini normal günlük işlerini yaparken pasif gelir üretmenin bir yolu olarak trade eder. Birçok kişi trade botlarına güvenerek, hangisinin güvenilir olabileceği araştırır. Bizde bunun için, bilinen kripto trading botlarının bir listesi hazırlayalım dedik; fakat unutulmamalı ki, bu botlar ile yaşayacaklarınız ile bizim yaşadıklarımız benzerlik göstermeyebilir, bir çok etken (piyasa, fiyatlar, büyük haberler, farklı coinler, farklı settingsler vs.) bu botların sonuçlarını ciddi ölçüde etkilemektedir.

 5- GEKKO

Gekko ismini hem bir hayvan olan gekko hemde meşhur Wall Street filminde ki Gordon gekko karakterinden almaktadır. Gekko trading botu, GitHub platformunda bulunan açık kaynak kodlu bir yazılım olarak yayınlanmıştır. Gekko en son bir ay önce güncellendi, ki bu da aktif olarak geliştirildiğini gösteriyor. Bu otomatik trading botunu kullanmak oldukça basit görünüyor çünkü bazı temel stratejiler kullanılıyor ve kurulum konusunda sıkıntısız bir sürece sahip. Herhangi bir nedenle yüksek frekanslı bir trading botu değildir ve arbitraj fırsatlarından yararlanamaz. Yaptığı işlevleri basit olmakla beraber ücretsiz olması ve düzenli olarak geliştirilmesi göz önüne alındığında takipte kalınması gereken bir bot olduğunu söyleyebiliriz.

4- CryptoTrader

CryptoTrader kendisi tam olarak bir bot olmamakla beraber bir “botlar sitesi” olarak geçebilir. Site içerisinde bulunan stratejilerden hem diğer kişilerin oyları ve desteklerini görerek en iyilerini seçebilir hemde bu seçtiğiniz strateji ile kendinize alım satım yapan bir bot kurabilirsiniz. Hizmet, cryptocurrency kullanıcılarına bulut platformlarında çalışan otomatik trading botlarını sunuyor. Bilgisayarınıza bir bot indirmemek, kurulum ile uğraşmamak ve başkalarının desteklenen stratejilerini kurmak gibi bir çok kolaylığı olması elbette en büyük avantajlarının başında geliyor. Tabii aynı şekilde eğer uzman biriyseniz bu site üzerinden stratejilerinizi ve bilgilerinizi diğer kişilere satarak ekstra kazanç elde edebilirsiniz.

3- Haasbot

Haasbot, cryptocurrency dünyası içerisinde popüler diyebiliriz. Kağıt üzerinde, Haasbot, kullanıcı adına trading’in tamamını yapabiliyor. Arbitrajdan alım satıma, scripting’ten orderlara bütün işlemlerin ilk kurulum sonrası tamamen akıcı bir şekilde işlemesi bir çok trader için kapsamlı ve buna rağmen kolay çözümler sunuyor. Tabii bu tarz hem kapsamlı hem kolay bir bot olmasının farkı olarakta fiyat olarak diğerlerinden biraz daha pahalıya gelebiliyor (ne kadar kullandığınıza bağlı olarak) 3 aylık kullanımlarda (bu yazı yazılırken) fiyatlar en basit sürüm 0.09 btc orta kesim sürümün 0.16 btc ve en kapsamlı sürümün 0.24 btc olduğu ve bunların 3 ayda bir yenilenmesi gerektiği düşünüldüğünde en pahalı botlardan diyebiliriz.

2- Gunbot

Gunbot ismini kurucusu Gunthar’ın isminden alıyor. Temel bazda bazı basit hatalara sahip olarak başlayan gunbot RAD yöntemiyle yazılması sonucu (müşterilerden gelen feedbackler doğrultusunda istenilen şeylerin eklenmesi veya çıkarılması) gittikçe şekil almaya başladı. Elbette şuan fiyat/performans olarak iyi botlardan biri olması büyük bir başarı fakat programın sahibinin gelen eleştirileri ve tavsiyeleri dinleyerek buna göre botu şekillendirmesi bot ile kullananlar arısında bir aidiyet duygusu oluşması “bu özelliği eklemesini bende söylemiştim demek ki sözüm dinleniyor ve benimde bir katkım oldu botun gelişiminde” diye düşünmemizi sağlıyor. Zaman içerisinde daha da gelişmesi durumunda çok daha iyi yerlere gitmesi mümkün gözüken, son zamanların en popüler bot’u olarak piyasaya hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz.

1- C.A.T.

Ve sıralamamızın birincisine geldik. CAT adını Cryptocurrency Automatic Trader’ın kısaltması olduğunu belirtiyor. 2013 yılının eylül aylarında auction şeklinde başlayan bot’un macerası bugünlere kadar gelmiş bulunmakta. Buna rağmen 23 Nisan 2017 tarihinde hala update gelmiş olması ve sahibi Sampey isimli kullanıcının bitcointalkta her zaman her soruya çabuk cevap vermesi bu bot’un kullanıcı rahatlığı açısından en üst sıralarda hatta en üst sırada olmasının en büyük sebeplerinden. Özellikle ping-pong sistemi ile alım-satım fiyat farkı üzerinden gelir elde etmeyi mümkün mertebe hızlı hale getirmesiyle meşhur CAT bunu 11 farklı sitede kullanarak çok uzun süreli bir başarı yakalamış gözüküyor. CAT hem ticari başarısı, hem kullanıcı sayısı hemde uzun yıllardır kesintisiz destek ile listemizde birinci sırayı hakkediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


 • Emin KARAGÜLLE
  6 ay önce

  CAT e ben de üye olamamıştım. Sonra araştırırken paratica adında Türk bir firma ile karşılaştım. Bence en başarılısı. Ayı piyasasında bile güzel iş çıkartıyor. Üstelik kullanımı kolay ve teknik desteği başarılı. Tavsiye ederim.Karşınızda muhatap bulabiliyorsunuz. Sitesi http://www.paratica.com

  15
 • Jayhoonova
  2 sene önce

  http://btctradebot.com Ü deneyin. Türk arkadaşlarımızın yaptığı bu çalışma bot olayına farklı bir açıdan bakmış. Sonuç kesin olarak başarılı. Diğerleri gibi strateji ile uğraşmıyorsunuz. Deneyin bence

  43
 • tanbulist
  2 sene önce

  1 numaraya yerleştirdiğiniz CAT botu denedim. 0.16 BTC ödedim. Yorumlara bakarsan mükemmel ama, deneyince işin öyle olmadığı anlaşılıyor. 1- Sampey adlı kullanıcının kim olduğu belli değil.
  2- Evet, her an online ve her an cevap veriyor ama, sanki kırk yıllık yazılımcı imişsiniz gibi davranıyor. Yazdıklarını anlamak için önce denemek gerekiyor. O zaman da iş işten geçiyor. 3- her yaptığınız hatadan sonra muhakkak para istiyor. 4- Ara yüz çok kötü. 4k ekranlarda minnacık kalıyor. Görmek için ayrıca büyüteç gerekiyor. Yanı Sampey denen bu kişinin bilgisayarı herhalde 800/600 çözünürlükte olmalı. Bu kişinin 18 yaşını geçtiğini düşünmüyorum.

  34
  • tanbulist
   2 sene önce

   3 gün uğraşmama rağmen giriş bile yapamadım, vazgeçtim. Ödediğim para da çöpe gitti. Eğer program yazabilen biri iseniz, oturun kendi botunuzu kendiniz yazın. Yoksa bizim gibi normal vatandaşların bu programı kullanması zor.

   40
   • codezeroon
    11 ay önce

    Ben de kriptoparalar ile ilgileniyorum, botlar bence pahalı, düşk bütçeler için uygun değil. Yazılımcıyım, Binance ‘de çalışan bir bot yazmayı düşünüyorum, eğer yazarsam alır mısınız, yoksa yabancı botları mı tercih ediyorsunuz

    32
    • Tarık
     1 ay önce

     Bitcoin için yazılım kurdunuz mu

     4