X

Binance’den Dudak Uçuklatan Hacim Açıklaması!

Binance Futures'ın hacminde rekor yükseliş!
21:11
3 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance’in özellikle 2019 yılında birçok önemli girişimde bulunduğu biliniyor. Bu girişimlerden birisi konumundaki Binance Futures da kısa süre içerisinde kripto para vadeli işlem sektörünün en önemli parçalarından birisi haline geldi.

İlk aylarda nispeten düşük ticari hacme sahip olan Binance Futures’ın DeFi çılgınlığı döneminde ise rekor üzerine rekor kırdığı ve sektörün büyük bir kısmını ele geçirdiği görülmekte. Binance’in Ağustos ayı hacim raporu incelendiğinde, Binance Futures’ın kesinlikle doğru yolda olduğu görülüyor.

Binance Futures 195 Milyar Dolara Ulaştı

Binance, Ağustos ayında 17 yeni vadeli işlem sözleşmesi listeledi ve bunun etkisi rekor hacim ile kendini gösterdi. Binance’in listelediği vadeli işlem sözleşmeleri arasında Yearn Finance’in Çin merkezli kopyası YFII bile yer alıyor ve bunlar durumun ne kadar çılgınca olduğunu göstermekte.

Binance’in Ağustos ayındaki vadeli işlem hacminin %79 artış yaşadığı ve 195 milyar dolar gibi inanılmaz bir seviyeye ulaştığı görülüyor. Binance tarafından yapılan açıklamada Bitcoin’in ticari hacminin devamlı olarak azaldığı ve altcoin’lerin hacminin arttığı da belirtilmekte.

Bu aslında sadece Binance‘e özel bir durum değil. Piyasada şu an için genel bir DeFi ve altcoin çılgınlığı yaşanırken Bitcoin’in ikinci ve hatta üçüncü plana atıldığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar