X

Bu 2 Kripto Para Bütün Piyasaya Meydan Okudu

Bugün yaşanan düşüşten sağ kurtulan iki kripto para hangileri oldu?
22:14
3 Eylül 2020

Kripto para piyasası bugün itibariyle genel bir düşüş yaşadı ve lider kripto para birimi Bitcoin 1.440 dolarlık bir düşüş yaşayarak 10.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin’în bu düşüşü tahmin edileceği gibi kripto para piyasasını da genel bir düşüşe sürükledi ve neredeyse bütün piyasa çöktü.

Yukarıda “neredeyse” ifadesinin kullanımı ise gelişigüzel olmadı. Önde gelen iki kripto para biriminin Bitcoin’in ve genel olarak bütün piyasanın düşüşüne tam anlamıyla meydan okuduğu ve yerini koruyup ekstra olarak yükselişe geçtiği görülüyor.

YFI ve TRX, Düşüşe Karşı Koydu

Bunlardan birisi birçok kişinin tahmin edeceği gibi DeFi yani merkeziyetsiz finans tabanlıyken diğeri birçok kişinin tahmin etmediği bir proje olabilir. Değeri 40.000 dolara kadar çıkan ve hafif bir düzeltme yaşayan Yearn Finance, bugün %7 gibi önemli bir yükseliş elde etti ve bunu korumakta kararlı.

Bugün bütün kripto para piyasasına meydan okuyan bir diğer coin ise Tron (TRX) oldu. Tron fiyatı özellikle Ethereum ağındaki sıkıntılar ve Justin Sun’ın yeni projesini duyurması ile yükselişe geçti. Şu an için Justin Sun ile ilgili JUST da dahil bütün token’ların ciddi yükseliş elde ettiği görülüyor.

YFI’nin yükselişi ve piyasadan bağımsız hareketleri zaten tahmin edilebilir bir durum olsa da uzun süredir sessiz olan Tron’un hareketliliği kesinlikle dikkat çekiyor. Yine de kripto para piyasasında her an her şey olabilir ve iki kripto paranın yakında sert bir düşüş yaşaması da mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar