reklamı kapat

Binance, P2P Alım Satım Hizmetini Duyurdu!

Binance, P2P alım satım hizmetini başlattı.
11:00
9 Ekim 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, bugün Twitter üzerinden yaptığı bir duyuru ile eşler arası alım satım (P2P) işlemlerini başlattığını resmen açıkladı.

En Az 30 Günlük Binance Hesabı Zorunluluğu

 Yapılan duyuruda kripto para yatırımcılarının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether’i (USDT) Çin Yuanı karşılığında alabilecekleri veya satabilecekleri açıklandı. Yapılan duyuruda yer alan önemli bir detayda, bunun şu an için bütün Binance kullanıcılara açık olmayacağı belirtildi.

İlk olarak sadece en az 30 gün süresince kayıtlı Binance hesabı bulunan kullanıcılar bu hizmetten yararlanabilecek. Hizmete erişmek için en güncel Binance Android uygulamasının indirilmesi gerekiyor. İlgili uygulamanın şu an için iOS desteği olmasa da, Binance yakında bu hizmetin de açılacağını ve internet tabanlı arayüz hizmetinin de ekleneceğini ifade etti.

Sosyal medya üzerinde ise Binance’nin yeni hizmetine ciddi bir talep oluştuğu gözlemlenmekte. Hizmet şu an için Çin Yuanı karşılığında piyasaya sürülse de, kripto para yasakları ile vatandaşlarına zor günler yaşatan Hindistan’ın da bu hizmete çok fazla ihtiyaç duyduğu biliniyor. İlgili tweet’in altına yorum yapan onlarca Hint kullanıcı, bunun kendi ülkeleri için de getirilmesi gereken bir uygulama olduğuna değindi.

Binance bundan birkaç gün önce CEO CZ’nin Coinbase’e yönelik attığı iddialı tweet’i ile de gündeme gelmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun