reklamı kapat

Sıcak Gelişme! Binance, WeChat ve Alipay’i Destekleyecek!

Binance, yeni eşler arası alım satım hizmeti için WeChat ve Alipay ile beraber çalışacak.
12:55
9 Ekim 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, bugün erken saatlerde yaptığı bir duyuru ile Çin Yuanı için eşler arası alım satım (P2P) işlemlerini destekleyeceğini duyurmuştu.

Söz konusu haberin üzerinden henüz saatler geçmesine rağmen Binance bir bomba daha patlattı ve Çin’in en büyük ödeme platformlarından olan WeChat ve Alipay‘in itibari para kanallarını destekleyeceğini vurguladı. Bu hamle ile Çin içerisindeki kullanıcılar direkt olarak bu iki uygulama üzerinden Bitcoin alabilecekler.

Bitcoin İçin İnanılmaz Bir Hacim Oluşabilir

Çin içerisinde nakit para kullanımının sadece bu iki uygulama sayesinde inanılmaz düşük seviyelere gerilediğini hesaba katacak olursak, Binance’nin bu hamlesi ülke içerisindeki BTC hacmini rekor seviyelere çıkartabilir. WeChat’in arkasında olan Tencent’in ve Alipay’in sadece ödeme kanalları aracılığıyla 2018 yılında 1 milyar dolarlık kazanç elde ettiği bilgisi, aslında Binance’nin bu ortaklığının ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu da gözler önüne sermekte.

Çin hükümeti de ülke içerisinde azalan nakit para kullanımı nedeniyle geçtiğimiz tarihlerde kendi dijital para birimini üretmeye başlamıştı. Çinli yetkililer ilgili dijital para biriminin Facebook’un Libra’sından bile daha ”kullanışlı” olduğunu belirtseler de, henüz tam olarak bunun özellikleri açıklanmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun