reklamı kapat

Bakkt’in Potansiyeli Giderek Artıyor

Dünyanın en zengin isimlerinden biri Bakkt'e yatırım yaptı.
18:00
9 Ocak 2019

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından yaratılan Bakkt’e dünyanın en zengin insanlarından biri Li Ka-shing yatırım yaptı.

Bakkt ilk tur fonlama aşamasını 31 Aralık 2018’de tamamladı. Bakkt toplamda 180 milyon dolar topladı ve yeni yıla iyi bir giriş yaptı.

New York MenKul Kıymetler Borsası (NYSE) yöneticiliğini de yapan ICE bazı ağır siklet finansal teknoloji firmaları ve yatırım firmalarının da ilgisini çekti. Bu firmalar arasında Boston Consulting Group, Microsoft’un yatırım kolu M12 ve Nasper’in finansal teknoloji firması PayU da bulunuyordu.

Li Ka-shing tarafından kurulan Horizons Ventures’un yatırımı en dikkat çeken yatırım oldu. Forbes’in sıralamasına göre Ka-shing dünyanın 23. en zengin insanı konumunda. Ka-shing’in Bakkt yatırımı kripto paralarla alakalı ilk yatırımı değil. Daha önce Horizon Ventures 2013’te BitPay’e ve 2016’da da Blockchain geliştiricisi Blockstream’e yatırım yaptı.

Bakkt’in dijital değer platformu ve kurumsal seviyede ürünleri yatırımcılar tarafından iyi karşılandı. Horizon’ın yanı sıra Galaxy Digital, Pantera Capital, CMT Digital gibi ünlü firmalar da Bakkt’i destekliyor. Bu sayede kripto para piyasası ihtiyacı olan bilinirliğe ulaşabilir. Ek olarak kurumsal destek kripto para piyasasında yıllardır süren volatiliteyi azaltabilir.

Bakkt platformunu önde taşıyacak özelliği fiziksel olarak sözleşmeleri Bitcoin ile yapması olacak. Bakkt’in rakipleri CME ve CBOE sözleşmelerini itibari para birimleriyle yapıyor. Bakkt’in 24 Ocak’ta başlatılması bekleniyordu, şirket düzenleyicilerin işleri geciktirmesinden dolayı başlama tarihinin 1 hafta gecikebileceğini duyurdu. Bakkt CEO’su Kelly Loeffler gerekli bütün adımları attıklarını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun