reklamı kapat

Merakla Beklenen Bakkt’a Yönelik Yeni Açıklama, İşlemler Ne Zaman Başlayacak?

Son zamanların en çok konuşulan platformlarından Bakkt'ın işlemlerine ne zaman başlayacağıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı.
1 Ocak 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Intercontinental Exchange (ICE) merakla beklenen platform Bakkt hakkında yeni bir duyuru yayımladı. 2018’in son gününde yapılan duyuruya göre Bakkt Bitcoin (BTC) günlük vadeli işlem sözleşmelerinin başlangıç tarihinin 2019 yılının ilk aylarında olacağı açıkça belirtiliyor.

New York Borsası’nın (NYSE) işletmecisi ve çok konuşulan dijital varlık platformu Bakkt’ın kurucusu ICE tarafından yayımlanan yazı kripto para kullanıcılarının ilgisini çekecek cinsten. Bilindiği üzere kullanıcıların büyük ilgi duyduğu belirtilen Bakkt’ın başlangıcı daha önce ertelenmişti. ICE’nin son duyurusuna göre platformun başlangıcı 2019’un başlarında gerçekleşebilir.

Yazıda ICE’nin ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) gibi kuruluşlarla görüşmeler düzenlediği ve Bakkt’ın BTC vadeli işlem sözleşmelerine yılın başlarında start verileceğine işaret ettiği net bir şekilde bildiriliyor. Böylece daha önceden gündeme getirilen iddialar da sağlamlaşmış oldu. Bu iddialara göre Baktt’ın işlemlerine başlaması için 24 Ocak 2019 tarihinin hedeflendiği ifade ediliyordu.

ICE tarafından yapılan açıklamada Bakkt’ın vadeli işlem sözleşmelerinin detaylarına ilişkin bilgilere de yer veriliyor:

Baktt Bitcoin Günlük İşlem Sözleşmeleri, Bakkt stoklarında tutulan Bitcoin’ler için düzenlenmiş fiziksel nitelikte günlük vadeli işlem sözleşmeleridir ve ICE Kliring US tarafından takas edilir. Her bir vadeli işlem sözleşmesi, Bakkt stoklarında tutulacak bir bitcoin’e dayanır ve ABD doları koşullarına göre işlem görür.

Microsoft gibi dev kuruluşların da desteğiyle faaliyet vereceği ifade edilen Bakkt, birçok uzmana göre sektörün gelişimine büyük oranda katkı sağlayacak potansiyele sahip. İlk fonlama turunu tamamlayan platformun 12 ortaktan ve yatırımcılardan toplamda 182,5 milyon dolar topladığı ifade edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.