Reklam

AVAX Yatırım Yorumları: Avalanche Ağında Yeni Çıkacak Coin’ler Hangileri?

Avalanche son zamanlarda hem bir Ethereum rakibi hem de dikkate değer bir proje ve kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. 
09:55
24 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri son günlerde volatil hareketler sergiliyor. Bitcoin fiyatı 57.000 dolarlık desteği geri kazanmaya çalışırken Ethereum, lider kripto para biriminden daha iyi performans sergiliyor. Ancak yaklaşık olarak iki haftadır devam eden düşüşler sırasında bir kripto para projesi özellikle dikkatleri çekiyor: Avalanche (AVAX).

Avalanche (AVAX) Fiyatı

AVAX fiyatı piyasada düşüşlerin yaşandığı son iki haftalık süreçte arka arkaya birkaç kez rekora imza attı ve kripto para biriminin son rekorunun 147 dolar olduğunu ifade edebiliriz. Yazının kaleme alındığı an itibari ile bir düzeltme yapan AVAX’ta fiyat 118 dolar bandında ilerliyor.

Analistlere bu noktada sonra AVAX’ın ilk hedefi 150 dolar olacak. 150 dolar üzerinde ise 180 dolar gibi bir fiyat hedefinin olduğu görülüyor. AVAX’ın fiyatının artışının ve hala artacağı beklentilerinin arkasında ise Avalanche platformunun imza attığı başarılar ve Ethereum’a gerçekten bir rakip olarak görülmesi yer alıyor.

Özellikle 2021 yılında yaşanan gelişmeler sonrasında Ethereum ağına olan talebin artması ve bunun da gas fee’lere yansıması sebebiyle Avalanche gibi rakip projelere de ilgi arttı. Ethereum rakibi projeler arasında ise ilk iki sırada Solana ve Avalanche’in olduğunu ifade edebiliriz.

Avalanche’in Yeni Projeleri

Bu noktada yatırımcılar sadece AVAX’a değil, Avalanche ağında piyasaya sürülecek kripto para birimlerine de ilgi gösteriyor. Avalanche ağında yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen projeler arasında Platypus, Islander, Colony, Heroes NFT, TaleCraft ve Imperium Empires yer alıyor.

Şu anda bu projelerin büyük çoğunluğu henüz geliştirme ya da satış aşamasında. Dolayısıyla analistler bu projelerin takip edilmesinin yatırımcı açısından faydalı olabileceğini ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar