X


Kripto Para Piyasası 24 Kasım’a Nasıl Başladı: Bitcoin Konsolidasyonu ve Ethereum’daki Değer Artışı!

Son 24 saat içerisinde kripto para piyasasında, Bitcoin konsolide olmaya devam ederken, Ethereum yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Piyasa değeri yüksek çoğu kripto varlığın düşük oranlı değer artışı kaydetmesine karşın Cardano, %6'lık bir değer kaybı yaşadı.
09:17
24 Kasım 2021

Kasım ayında aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydeden Bitcoin, gerilediği zirve fiyat seviyelerinden bu yana 55.000 dolar ile 60.000 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide oldu. Piyasa değeri bakımından ekosistemin ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum ise, yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak 4.200 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin’in Kasım ayında sergilediği fiyat performansı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Ekim ayından oldukça geri kaldı. Bitcoin, Kasım ayı başlarında yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetse de kaydettiği bu değer artışlarını koruyamadı ve yüksek oranlarda değer kaybetti. Önce 63.000 dolar, ardından da 60.000 dolar fiyat bandındaki destek seviyesini aşağı yönlü kıran BTC, henüz kaydettiği değer kayıplarını telafi edemedi. Lider kripto para birimi kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte CoinMarketCap verilerine göre 56.642 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayarak 55.000 dolar ile 60.000 dolar arasında akümüle olmaya devam etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto varlık olan Ethereum, 23 Kasım’da Bitcoin’e kıyasla daha yüksek bir fiyat performansı gösterdi. Ethereum, henüz kaydettiği 4.800 dolar zirve fiyat seviyelerine ulaşamamış olsa da CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içerisinde %3’lük bir yükseliş hareketi kaydetti ve 4.274 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Hafta içerisinde birden fazla kez 4.000 dolar destek seviyesini test etmesine karşın ETH, kritik seviyelerin üzerinde kalmayı başararak yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.

Piyasada Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde Binance Coin (BNB) %3,4’lük, Solana (SOL) %0,5’lik, Ripple (XRP) %0,2’lik, Polkadot (DOT) %1,3’lük yükselişler kaydederken, Cardano (ADA) ise %6,2’lik bir değer kaybı kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volailiteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI