X


Piyasa Toparlanmaya Başladığında Bu 2 Altcoin Patlama Yaşayabilir!

Kripto para piyasasında şu an için volatil fiyat hareketleri görülse de popüler analiste göre bu iki altcoin’in büyük artış potansiyeli var.
10:30
24 Kasım 2021

Kripto para ekosisteminin popüler Youtube kanallarından CryptoBusy’den Josh Moden, piyasa yeniden toparlanmaya başladığında mükemmel bir artış yaşama potansiyeline sahip olduğunu düşündüğü iki altcoin’i takipçileri ile paylaştı.

Polygon (MATIC) Önemli Seviyeler

Analistin listesinde ilk sırada Polygon (MATIC) bulunuyor. Piyasada mevcut konsolidasyon sona erdikten sonra daha fazla aşağı yönlü hareketin gelmesi beklendiği için kripto para son günlerde düşüşe geçti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile de MATIC, 1,68 dolar bandında işlem görüyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Moden’in dediği gibi MATIC fiyatı mum grafiğinde daha geniş bir yükselen kama modelinin içinde kalıyor ve destek bulmakta zorlanıyor. Bununla birlikte analist, 1,70 doların üzerinde bir hareketin yoğun bir satın alma baskısını tetikleyebileceğini ve kripto para biriminin yönünü bu şekilde yukarı çevirebileceğini öne sürüyor. Aksi takdirde MATIC destek seviyesini bulmak için 1,4 dolara düşebilir.

Bu noktada Moden, “Yükselişten önce MATIC destek seviyesini bulmak için 1,40 dolar civarına gelebilir, ardından hedefimiz 1,70 dolara çıkabiliriz. Eğer orayı kırarsak, 1,83 dolar civarında başka bir hedefimiz var ve ardından bunun üzerinde 2 dolar hedefimiz var.” sözlerini kullanıyor.

Solana (SOL)

Analistin listesindeki ikinci sırada Solana (SOL) var. Solana fiyatı, son günlerde küçük bir geri çekilme yaşadı ve kritik destek seviyesi olan 219.75 doların altına düştü. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise SOL 217 dolardan işlem görüyordu.

Analiste göre, Solana fiyatı Kasım ayının büyük bölümünde yukarı yönlü hareketi sınırlayan bir üst trend çizgisinin etkisi altına girerken bir miktar satış baskısı ile karşılaştı. Dolayısıyla şu anda SOL’un ilk hedefinin önceki talep seviyesi olan 215 dolar olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte analiste göre eğer üst trend çizgisi kırılırsa talep tarafındaki hacimde de patlama görülebilir ve bunun sonucunda da ciddi bir sermaye akışı gerçekleşebilir. Bu da fiyatı 240 doların üzerine hızla çıkarabilir. SOL, ATH’sinin 260 dolar olduğu düşünüldüğünde ise analiste göre SOL yeni bir ATH’ye imza atabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar