X


AVAX Kurucusu Altcoin Yatırımcılarını Uyardı!

Emin Gün Sirer, son günlerde sosyal medyada dolaşan iddialara toplu bir cevap verdi. İşte detaylar.
19:25
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum rakibi popüler altcoin Avalanche (AVAX)’ın kurucusu Emin Gün Sirer kripto para yatırımcılarını uyardı. Yaklaşık 1 saat önce Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Sirer, korkunun hakim olduğu bugünlerde yatırımcıları manipüle etmeye çalışan insanlara dikkat çekiyor. LUNA UST veya farklı bir girişimin kendilerinden ne kadarlık AVAX alabileceği sorusuna da cevap veren Sirer, dikkatli olun dedi.

AVAX Kurucusu

Emin Gün Sirer, kasıtlı şekilde yanlış bilgi yayan insanlara karşı yatırımcıları uyardı. Sizi yatırımlarınızdan kopararak hızlı bir kazanç elde etmek istiyorlar dedi. Daha önce de ekipten farklı isimler LUNA Vakfının elindeki AVAX’lara talip olmuş ve satmak isterlerse gönül rahatlığıyla hepsini onlardan alabiliriz demişti. Terra UST çöküşü AVAX fiyatını da ortada dolaşan yanlış bilgiler sebebiyle önemli ölçüde etkiledi.

Öte yandan bugünlerde sosyal medyada dolaşan bazı iddialara cevap verdi. Bunlardan biri AVAX’ın maksimum arz miktarıyla ilgilidir. Bazı Twitter kullanıcıları, AVAX’ın son derece merkezi bir yapıya sahip olduğunu ve dilerse sınırsız şekilde AVAX basabileceklerini iddia etmişti. Sirer, bu iddiaları da yalanlıyor ve maksimum arzın 720 milyon olduğunu ve hiç değişmediğini söylüyor.

AVAX Spekülasyonları

Terra UST çöküşüyle ilişkilendirilmekten ve AVAX’ın yıpratılmasından rahatsız olan Sirer, şunları söyledi;

“Terra’nın başarısızlığı, sonsuz Luna’nın basılabileceği UST/LUNA’nın çalışma şekline özgüdür. AVAX, ETH veya SOL benzer bir sorunla karşı karşıya kalamaz. Avalanche, yoğun işlem hacmine rağmen bazı ağlar sık sık duruyor ve bazıları gün bazlı geriye de gidiyor. Avalanche’ın bugün geldiği yer, diğer birçok zincir için uzak bir hayal. Bazıları Avalanche’ın 1,5 yıl önce olduğu yere ulaşmak için büyük yükseltmeler yapmak zorunda. Bazıları sözlerini yerine getirmek için ileri seviyede araştırmalara odaklanmalı çünkü nasıl yapacaklarını bilmiyorlar”.

Yüksek işlem kapasitesiyle sorunsuz hizmet verebilmelerini Subnet yeni alt ağlarla ilişkilendiren AVAX kurucusu, yatay olarak ölçeklendirmenin pratik bir yol olduğunu ve günde ortalama 1,2 milyon işlemi bu yetenekleri sebebiyle gerçekleştirebildiklerini söylüyor.

Ağdaki işlemlerin miktarının artması Ethereum’da gas ücretlerinin tavan yapmasına sebep oluyor. Sirer, Avalanche için bunun da bir sorun olmadığını ve işlem miktarı artışına rağmen kullanıcıların ortalama 0,025 dolar ortalama ücret ödediğini açıkladı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar