X


Bu Kripto Paranın Kurucusu İstifa Etti! Altcoinin Fiyatı Etkilenmedi!

İstifa haberinin fiyata ciddi bir etkisi olmadı. Peki ama neden? Bu altcoin Nisan ayında ralliyi başlattığı seviyelerde!
18:35
20 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para projelerinde kurucu istifaları yatırımcıların tadını fazlasıyla kaçırır ve fiyatta ciddi düşüşler görülür. Ancak bu sefer öyle olmadı. Yaklaşık 6 saat önce istifasını açıkladı ve fiyat neredeyse eski yerinde duruyor. Peki hangi projenin kurucusu istifa etti? Yönetimi kim devralıyor?

Zilliqa (ZIL)’da İstifa

28 Şubat 2022’de açıklanan plana göre Zilliqa (ZIL)’nın önemli isimlerinden Amrit Kumar, şirketteki tüm görevlerinden istifa etti. Bay Kumar, Zilliqa’nın başkanı olarak son Twitter paylaşımını yaptı. Artık proje için çalışmadığını doğruladı.

Ayrıca, Zilliqa meraklılarının tüm soru ve önerilerini, aynı zamanda platformun Ar-Ge kolu olan Zilliqa Research’ün başkanı olan Zilliqa CEO’su Ben Livshits’e göndermelerini tavsiye etti.

Zilliqa yazı hazırlandığı sırada %6 artışla 0,052 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Zilliqa (ZIL)

İstifa 2022 yılının Şubat ayının sonlarında, 2022 1. Çeyrek için güncellenmiş yol haritasıyla birlikte açıklanmıştı. Yol haritası ayrıca NFT entegrasyonları ve yeniden düşünülen yatırım kanalları için planları açıkladı. Projenin ilerlemesinden artık Dr. Ben Livshits sorumlu olacak.

Dün, Zilliqa küresel bir danışma ağı olan Web3 Alliance’ın lansmanını duyurdu. Zilliqa’nın Web3 İttifakı, kriptodaki danışmanlar, yatırımcılar, topluluklar ve girişimciler arasında etkileşim için bir platform sağlamaya hazırlanıyor. Ayrıca şirket, son işe alım girişimlerinin ayrıntılarını da paylaştı. Anton Agafonov, yeni ürün başkanı olarak Zilliqa’ya katıldı.

Zilliqa, zincir üstü oyuncular için bir go-to platform olma odağını yeniden teyit etmek için, oyun için yeni iş geliştirme yöneticisi olarak Jack McCutcheon’u (önceden Tencent, Newzoo’da) da duyurdu. Nisan ayında kripto para yatırımcılarının yüzünü güldüren ZIL, 0,05 dolardan 0,237 dolara kadar büyük bir ralli başlatmıştı. Fiyat yeniden ralliyi başlattığı seviyelere geri döndü ancak piyasadaki negatif hava aynı hareketi bir daha yapmasını güçleştiriyor.

Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 29.800 dolardan alıcı buluyor. Kısa süreliğine toparlanan piyasalar ABD borsalarını açılışı sonrası yeniden negatife dönmeye başlıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar