X


Ark Coin Nedir?

Ark Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasını hedefleyen kripto paralardan. Ark ekibi Teknolojinin kullanım alanlarını genişlemesi için çalışıyor.
08:00
28 Mayıs 2020

Ark, Blockchain teknolojisinin benimsenme oranını artırmak için tasarlanmış merkezsiz bir ekosistem olarak tanımlanabilir. Whitepaper dosyasında açık bir şekilde belirtildiğine göre geliştirici ekip “hızlı ve güvenli bir merkez teknoloji” geliştirerek “insanlar için uygulanabilir hizmetler” sunacak. Böylece Blockchain teknolojisi daha geniş kitlelerle buluşabilecek.

ARK Coin Geleceği

Ark sahip olduğu birtakım özellikler sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Sekiz saniyelik blok süresiyle sektördeki en hızlılar arasına girmeyi başaran Ark, kullanıcılarına oldukça hızlı işlem yapma imkanı veriyor. Delegated Proof of Stake (DPoS) konsensüs mekanizması üzerinde değişime giden Ark ekibi ağda 51 farklı temsilciye yer veriyor. Bu temsilciler ağı çalıştırmakla görevlendirildi. Gelecekte temsilcilerin tıpkı Bitcoin madencilerinin aldığı blok ödülleri gibi ödüller kazanması mümkün.

ARK Coin Yorum

Ark platformunun temel hedefleri arasında Blockchain teknolojisinin yaygın hale getirilmesi bulunduğundan, ekibin teknolojiye yönelik sorunlar üzerinde çalışması oldukça doğal olarak yorumlanabilir. Bu sorunların başında gelen ölçekleme meselesi Ark tarafından aşılmışa benziyor. Özel olarak tasarlanmış SmartBridge işlevselliğinden faydalanan Ark birçok yan zincire imkan veriyor. Bu sayede Ark Blockchain’inin hızından ödün vermeden daha ölçeklenebilir ve işlevsel bir platform mümkün hale geliyor.

Merkezsizlik fikrine hizmet etmesi beklenen Ark platformunun bir kişi, ekip ya da herhangi bir ülke merkezli olarak inşa edilmiş olması oldukça saçma ve mantıksız olurdu. Ark 11 farklı ülkeden 19 farklı geliştirici ekibin katkılarıyla başlatılmış bir ekosistem olarak biliniyor. Ekosisteme katkı da bulunanların oluşturduğu topluluk her geçen gün daha da büyüyor.

Eğer işletmenize ya da projenize yönelik bir Blockchain teknolojisi arıyorsanız Ark sizin için ziyadesiyle makul bir seçenek. Tamamen açık kaynaklı bir ekosisteme ve projelere sahip olan Ark ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap verebilecek potansiyeli elinde bulunduruyor. Ark aracılığıyla kendi Blockchain uyumlu SmartBridge’inizi başlatabilirsiniz.

ARK Coin Fiyat

Yazının yayınlandığı tarih itibariyle 1 ARK Coin 0,28 dolardan işlem görüyor. ARK Coin 26 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Aşağıdaki ARK Coin grafiğinde de görülebileceği gibi ARK Coin 2018 yılı başlarında 8 dolar üstü ile rekor kırmıştı.

Ark Coin Nasıl Alınır?

Ark Coin‘i dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biri olan Binance üzerinden satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar