Bir Kripto Krallığı Daha mı Çöküyor? O Altcoin’ler Hızla Düşerken Doğrulama Geldi!

Tron ekosisteminin kurucusu Justin Sun, Reuters'e verdiği demeçte, kripto para borsası Huobi'nin çalışanlarının yaklaşık yüzde 20'sini işten çıkarılmasının planlandığını söyledi.
12:12
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tron ekosisteminin kurucusu Justin Sun, Reuters’e verdiği demeçte, kripto para borsası Huobi’nin çalışanlarının yaklaşık yüzde 20’sini işten çıkarılmasının planlandığını söyledi. Sun, böylece bu yöndeki iddiaları doğrulamış oldu. Ayrıca Huobi’nin yeniden yapılanma sürecinin henüz başlamadığını ve yılın ilk çeyreğine kadar tamamlanmasının beklendiğini açıkladı.

Justin Sun’dan Mesaj Var!

Aynı zamanda Huobi‘nin küresel danışma kurulunun bir üyesi olan Çinli kripto para girişimcisi Justin Sun, Reuters’e verdiği demeçte, kripto para borsası Huobi’nin çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkarılmasının planlandığını açıkladı. Kripto para borsasının yeniden yapılanma sürecinin henüz başlamadığını belirten Sun, yeniden yapılanma sürecinin yılın ilk çeyreğine kadar tamamlanmasını beklediğini söyledi.

Danışman Sun, bundan önce işten çıkarmalar, maaş anlaşmazlıkları ve çalışanlarla borsa arasında çatışmalar olduğu yönündeki iddialara karşı çıkarak yalanlamıştı.

Tron ekosisteminin kurucusu, ayrıca Huobi çalışanlarına gönderdiği bir iç bilgilendirmede mesajında, kripto para borsasının kripto kışında güçlü bir şekilde hayatta kaldığına dikkat çekti. Huobi’nin son üç ayda ortalama 20 bin yeni kullanıcıyı kendisine çektiğini belirtti. Sun, yeniden yapılanma sürecinin nihayetinde Huobi’ye avantajlar sağlayacağını iddia ederek bunun önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

Sun’un açıklamaları 2022’nin kasım ayında FTX‘in iflasını duyurmasının ardından kripto para borsalarının rezerv ve ödeme gücüyle ilgili endişelerin artmasının ardından geldi. Kısa bir süre önce kripto para kredi şirketi Genesis, FTX’in iflasının bulaşıcılığı nedeniyle çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkarmak zorunda kaldığını duyurmuştu.

Tron ve Huobi İle İlgili Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Şu anda yatırımcılar Huobi’den gelen olumsuz haberler üzerine varlıklarını kripto para borsasından çekmeye, Tron ve Huobi ile ilgili kripto paraları satmaya başlamış durumda.

Tron (TRX) fiyatı bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde düşüşle 0,05079 dolardan işlem görürken Tron ekosisteminin stablecoin’i USDD de bir kez daha ABD doları karşısındaki dolar sabitini kaybetti. USDD, yine bu yazının hazırlandığı sırada 1 dolarda olması gerekirken son 24 saatte yüzde 0,22 yükselişle 0,9816 dolardan el değiştiriyor.

Öte yandan kripto para borsası Huobi’nin native token’ı Huobi Token (HT) de son 24 saatte yüzde 1’in üzerinde düşüşle 4,73 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar