reklamı kapat

Dev Finans Kurumu, Bitcoin Konusunda Kararını Verdi

Goldman Sachs'in Bitcoin konulu paneli tam bir hayal kırıklığı oldu.
21:00
27 Mayıs 2020

ABD’nin en büyük finans kurumlarından birisi olan Goldman Sachs, bugün merakla beklenen panelini gerçekleştirdi ve altın ile Bitcoin (BTC) hakkında görüşmek için yatırımcılarla bir araya geldi. Goldman Sachs’in ABD ekonomisi ve artan enflasyon bağlamında ele aldığı BTC ve altın ilişkisinde lider kripto para birimi lehine sonuçlara varacağı bekleniyordu.

Goldman Sachs’in Bitcoin Planı Değişmedi

Buna rağmen bugün çıkan detaylarda, ünlü finans devinin daha önceki açıklamaları doğrultusunda bir sonuca vardığı ortaya çıktı. Daha önce Bitcoin düşmanlığı ile tanınan ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu belirten Goldman Sachs, yine yanıltmadı.

Etkinliğe katılan Larry Cermak tarafından aktarılan habere göre, etkinliğin sonunda herhangi bir soru cevap gerçekleştirilmedi ve sadece altın ile Bitcoin hakkındaki bilgileri hızlıca ekrana yansıtıp paneli sonlandırdılar. Goldman Sachs araştırmacılarının özellikle vurguladıkları açıklamalar arasında Bitcoin’in ve kripto paraların altın gibi kısıtlı arza sahip olmaması yer alıyordu.

Goldman Sachs panelinde Bitcoin‘in 21 milyon arza sahip olmasına rağmen bunun hard fork ile çoğalabildiği vurgulandı ve Bitcoin Cash ile Bitcoin SV örneklerine dikkat çekildi.

Goldman Sachs bunun yanı sıra kripto paraların herhangi bir varlık sınıfına dahil olmadığını da ilgili slayta ekleyerek çok net bir mesaj verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.