reklamı kapat

Goldman Sachs, Bitcoin Planları Mı Yapıyor?

Goldman Sachs, Bitcoin'e özel bir toplantı düzenleyecek.
15:00
24 Mayıs 2020

Yıllardır Bitcoin (BTC) ve kripto paralara düşman olan finansal kurumlardan birisi konumundaki Goldman Sachs, şimdilerde gündemine Bitcoin’i almış gibi gözüküyor. Daha önce 2018 yılında Bitcoin’i sert bir şekilde eleştiren ve bunun hiçbir içsel değere sahip olmadığını belirten iki yöneticinin, Bitcoin ile ilgili bir toplantı yapacağı ortaya çıktı.

Dünyanın ve ABD’nin en büyük finans kurumlarından birisi olan Goldman Sachs’in yatırımcılara gönderdiği bildirisinde ABD ekonomisinin içerisinde bulunduğu durum ve  bunun altın ve Bitcoin açısından etkilerinin ele alınacağı bir toplantı yapacağı belirtiliyor.

Goldman Sachs Bitcoin Konusundaki Duruşunu Değiştirdi

ABD’nin ekonomik durumunun yarattığı enflasyon ve bu bağlamda Bitcoin ve altının nasıl kullanılabileceğini ele alınacağı toplantı, aslında bir dönüm noktasını temsil ediyor. Toplantının konuşmacılarından birisi olan Goldman Sachs CIO’su Sharmin Mossavar-Rahmani’nin daha önceki yıllarda Bitcoin’i en sert eleştirenlerden birisi olduğu biliniyor.

Bununla beraber sadece 2 yıl gibi bir sürede Rahmani’nin fikrinin böylesine değişmesini sağlayan unsur ise Bitcoin’in enflasyona karşı ne kadar dirençli olduğunun ve içsel bir değere sahip olmasının anlaşılması olmuş gibi gözüküyor.

Yukarıda da görülebileceği üzere Goldman Sachs 27 Mayıs tarihinde ilgili paneli düzenleyecek ve bu panel kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgilerinin resmiyet kazandığına dair bir kanıt olarak bile öne sürülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.