reklamı kapat

Draper: Bitcoin, Bankacılık Sektörünü Değiştirecek

Draper, Bitcoin'in bankacılık ve finans sektörünü değiştireceğini düşünüyor.
20:00
24 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) yatırımları ile bilinen milyarder girişimci Tim Draper, Bitcoin’in sadece fiyat artışı elde etmekle kalmayacağını ve bunun yanı sıra bankacılık ile finans sektörlerinde de geri dönüşü olmayan değişimlere yol açacağını düşünüyor. Draper verdiği en son röportajda Bitcoin ve kripto para teknolojisinin fark edilmesi ile beraber kurumsal yatırımcıların da gerçeği göreceğini ifade etti.

Kredi kartı ile her işlem yapıldığında aşırıya kaçan ücretlerden kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Draper, ana akım kitlelerin BTC kullanması ile beraber bunun elde edilebileceğini ve söz konusu ücretlerden kurtulunabileceğini vurguladı.

Bitcoin Bu Denli Bir Kabule Hazır Mı?

Gerçekten de BTC’nin işlem ücretleri son aylarda %2000 artsa da bunun hala kredi kartı işlem ücretlerinden daha hesaplı olduğu görülüyor. Draper bunun yanı sıra Bitcoin ile dünyanın bir ucundan diğer ucuna para gönderilebileceğini ve herhangi bir kısıtlama olmadığını belirtti.

BTC’nin sunduğu fırsatlar oldukça kritik olsa da Bitcoin ağının Visa veya Mastercard ağlarının kapasitesinde olmadığı biliniyor. Bitcoin’in 2017 yılında bile ağda tıkanıklık yaşadığı ve uzun süre işlemlerin asılı kalması yatırımcıların hala aklında. Bu da BTC’nin  hala Draper’in söz ettiği gibi bir ana akım kitle kabulüne hazır olmayabileceğini düşündürüyor.

Milyarder isim ise altyapı çalışmaları ve Lightning Network gibi geliştirmeler sayesinde bunun aşılabileceği görüşünü savunmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.