reklamı kapat

15 Yaşındayken 1.500’den Fazla Bitcoin Çaldı: Sonu İyi Bitmedi

Ellis Pinksy isimli genç hackerın macerası yeni başlıyor.
23:00
24 Mayıs 2020

Micheal Terpin, kripto para sektöründe oldukça tanınan yatırımcıların başında geliyor. Milyonlarca dolarlık Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para yatırımları bulunan Terpin’in bu yatırımları yüzünden başına gelmeyen ise kalmadı. Geçtiğimiz yıllarda birden fazla saldırının kurbanı olan Terpin, bir olay ile ise gündeme yeniden taşındı.

New York Post’un aktardığı bir habere göre, Pinsky isimli 15 yaşındaki genç, ünlü yatırımcının 24 milyon dolara yakın kripto parasını SIM değiştirme yöntemi ile çalmayı başardı. Bu yöntem temel olarak ilgili kurbanın SIM kartının kopyalanmasını ve borsalarla mobil operatörlerin kandırılmasını içeriyor.

Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Vurgunu, İyi Sonlanmadı

Terpin ise saldırgan Ellis Pinky’i dava etmek için kendisinin 18 yaşına basmasını bekledi ve bu ayın başlarında saldırgan reşit olunca davayı açtı. Terpin konu hakkında yaptığı açıklamada 18 yaşına bastıktan sonra onu dava etmenin çok daha kolay olacağını ve ona daha fazla zarar verebileceğini düşündüğünü belirtti.

Pinksy’nin ise geçtiğimiz yıllarda Terpin’den 1.500 BTC çalan çetenin bir üyesi olduğu ve asıl işi yapan kişi olduğu iddia ediliyor. Toplamda 100 milyon dolara kadar kripto para çaldığı iddia edilen Pinksy’nin Audi R8 marka ve model araç kullandığı, aşırı pahalı hobiler edindiği iddia ediliyor.

Buna rağmen yakın arkadaşları tarafından “aşırı cimri” olarak nitelendirilen Pinksy’nin dava sonuçlandığında ciddi bir hapis veya yüklü bir para cezası alması bekleniyor. Kurban Terpin, çetenin bir diğer üyesi Nicholas Truglia’ya karşı açtığı davada 75 milyon dolarlık tazminat elde etmiş ve kendisini hapse tıkmayı başarmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.