reklamı kapat

Piyasa Hacmi Küçük Altcoin’ler BTC’den İyi Performans Sergiledi

Ortaya çıkan veriler piyasa hacmi bakımından küçük altcoin’lerin Bitcoin’den daha iyi performans sergilediğini belirtiyor.
08:17
25 Mayıs 2020

Piyasa hacmi bakımından küçük sayılabilecek altcoin’ler geçtiğimiz haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin’den çok daha iyi performans sergiledi. Ancak bu kripto para birimlerinin performansının tersine dönebileceğini gösteren teknik ve temel göstergeler bulunuyor.

Piyasa Hacmi Küçük Altcoin’ler

Kripto araştırma firması Arcane Research’in yakın tarihli ve “Small Caps Altcoin Index” (en iyi 30-70 kripto para biriminin ağırlıklı bir endeksi) adlı bir raporuna göre piyasa hacmi bakımından küçük kripto para birimleri son haftalarda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Ethereum, Litecoin, XRP ve benzeri kripto paraların değerlendirilmediği bu rapora göre bahsi geçen kripto para sınıfı Mayıs ayından bu yana% 20’den fazla arttı. Aynı zaman dilimi içinde, BTC sadece %2,57 arttı ve piyasa hacmi bakımından büyük altcoin’ler genel itibariyle stabil bir tablo çizdi.

Bunların yanında CoinMarketCap verileri; ICON, Theta Token, Ravencoin, Ren ve Holo‘nun da bir hafta boyunca temel gelişmeler ve bireysel kitlenin toplu olarak satın alması nedeniyle güçlü bir şekilde toplandığını gösteriyor.

Öte yandan sadece iki hafta önce, daha küçük altcoin’lerin Bitcoin ile işlem yaptıklarını düşünürsek, burada yatırım potansiyeli olduğunu düşünmek kolay olabilir. Ancak bazı analistlere ve yatırımcılara göre, durum böyle değil. Yani bahsi geçen altcoin’lerin ileriye doğru düşük performans göstermeye hazır oldukları iddia ediliyor.

Beklentiler

Analistlere göre altcoin’lerin uzun vadede ve hatta kısa dönemlerde tutarlı bir şekilde daha yüksek performans göstermesi olası değil. Çünkü yatırımcıların çoğu bu altcoin’lere gereken değeri vermiyor.

Örneğin; önemli bir hisse senedi analisti olan Steven Burns yakın zamanda yaptığı açıklamalarda, altcoin’lerin %99’unun değerinin sıfırlanacağını dile getirmişti. Bununla birlikte yine piyasanın önemli analistlerinden Josh Olszewicz 15 mayıs’ta yaptığı açıklamalarda Bitcoin hakimiyetinin arttığını ve alcoin’lerin özellikle Bitcoin karşısında değer kaybedeceğini dile getirmişti.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.