X


ICON Nedir?

ICON platformunun bankalardan hastanelere ve üniversitelere kadar her alanda çalışması planlanıyor...
10:20
20 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasanın ilgi çeken kripto paralarından ICON Coin, piyasalardaki ICX kısaltmasıyla gerçek dünyayla kripto para dünyasını birbirine bağlıyor. Finansal kurumlar, sigorta şirketleri, hastaneler ve üniversiteler ICON ekosisteminin parçaları. Kore’nin blockchain sektöründe etkinliğini artıran ICON birçok sektörde uygulama geliştiriyor. Bu sektör ve uygulamalara kısa kısa göz atalım.

ICONex; ICX’i ve çeşitli kripto paraları destekleyen ICON cüzdanı. Hızlı işlemler, güvenli ödemeler ve kullanıcı dostu arabirim cüzdanın sunduğu avantajların yalnızca birkaçı.

ICON Nasıl Çalışır?

ICON platformunun bankalardan hastanelere ve üniversitelere kadar bir çok alanda çalışması planlanıyor.

Menkul kıymetler: 2016’da kurulan Kore Finansal Yatırım Blockchain Konsorsiyumu 26 menkul kıymetler firmasından oluşuyor. ICON’un geliştirdiği şirketlere özel ilk Blockchain hizmeti ‘CHAIN ID’ ve ID hırsızlığının önüne geçmeyi amaçlayan paylaşımlı güvenlik sistemi 2017’nin sonunda piyasaya sürüldü. Konsorsiyuma dahil firmaların bu ICON ürünlerini kullanmaya bu yıl başlayacağı açıklandı.

Sigortacılık: Sigortacılık şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum ICON altyapısını kullanarak otomatik sigorta talep etme hizmeti geliştirdi. Şirketlerin müşterileri karmaşık süreçlere gerek duymadan sigorta talebinde bulunabilir.

Bankalar: ICON ağına dahil bankalar ön-ödemeli dijital bir ödeme sistemi üzerinde çalışıyor. Sistem dahilinde dijital hesap yönetimi, yeniden yükleme/transfer, para çekme ve dijital para yönetimi gibi hizmetlerin müşterilerin hizmetine sunulacağı açıklandı.

Üniversiteler: Güney Kore’deki üniversitelere kurulan Akıllı Otomatları kullanan öğrenciler ödeme ve para transferi yapabiliyor.

Hastaneler: Güney Kore’deki hastaneler arasında veri entegrasyonu ve transferi yapmak için P-HIS isimli bir sistem geliştirildi. Sistem dahilinde bir başka teknoloji H-sign kullanılıyor. H-sign’ı Blockchain temelli dijital imza sistemi olarak tanımlayabiliriz.

ICON (ICX) Nereden Alınır?

ICX, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance‘den alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar