X


Bitcoin Bounty Hunt Oyunu Piyasaya Sürüldü

Bitcoin tabanlı bir bilgisayar oyunu daha piyasaya sürüldü.
12:00
20 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, Lightning games ve uygulamalarını üreten çevrimiçi bir oyun platformu olan Donnerlab, oyuncuların Bitcoin (BTC) için avlanmalarını ve “Satoshi küplerini” (Satoshi cubes) almalarını sağlayan yeni bir uygulama geliştirdi.

Satoshi Cubes

19 Kasım’da Twitter üzerinden yapılan bir açıklamaya göre Donnerlab, bir “first-person shooter” (FPS) oyunu olan Bitcoin Bounty Hunt adlı yeni projesinin başladığını duyurdu. Yapılan açıklamalarda, bir ödeme protokolü olan Lightning network’ün bu oyunda oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi.

Öte yandan Donnerlabs, dünyanın en büyük kripto para birimini daha fazla insana tanıtmanın bir yolu olarak Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen 2018 Lightning Hackday etkinliğinin ardından yirmi beş yaşındaki Konstantin Nick tarafından kuruldu.

Bunların yanında FPS oyunu, oyuncuların fiziksel olmayan bir şekilde para biriktirebilecekleri, hodl açık arttırmaları için bir reklam alanı ve oyun içinde diğer oyuncuları öldürerek elde edilecek kripto paraların saklanması için bir cüzdan sunuyor.

Oyunlar ve Kripto Benimsenmesi

Ekim ayında Bitcoin destekli oyun start-up’ı Satoshis Games, Fortnite benzeri Lightnite adlı bir oyun geliştirdiğini açıkladı. Bu oyunda oyuncuların ödül ya da cezaları Bitcoin ile karşılanıyor. Satoshis Games’in  konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeler kullanılmıştı:

Basit bir deyişle, oyuncular diğer oyuncuları vurarak Bitcoin kazanır ve vurulduklarında Bitcoin kaybederler.

Oyunun, oyuncunun başka bir oyuncuya zarar vermesi, hasar görmesi veya BTC değeri olan bir öğeyi alması ve oyuncuların, Lightning Network üzerinden istedikleri zaman bakiyelerini anında geri çekmelerine izin vermesinin oyunun gerçek zamanlı olarak güncellendiği bildiriliyor.

Bunların yanında Ethereum da bilgisayar oyunlarında sıklıkla tercih edilen bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuların Ethereum kazanabileceğiniz bilgisayar oyunlarını bu haberimizde sizler için derlemiştik.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar