Oynayarak Token Kazanabileceğiniz 16 Ethereum Oyunu

ConsenSys Media, token kazandıran 16 Ethereum oyununun listesini paylaştı.
01:00
15 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

ConsenSys Media, oyunculara token kazandıran 16 Ethereum oyununu açıkladı. Non-fungible (birbiriyle değişimi mümkün olmayan, özel) token’ların kullanıldığı oyunlar Blockchain devriminin ve online oyun sektörünün en dikkat çeken parçalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun Sektöründe Devrim

ConsenSys’a göre Blockchain camiası ağ yükseltmeleri, benimsenme ve ölçeklenme gibi konuları konuşmakla meşgulken Blockchain tabanlı oyunlar Blockchain teknolojisinin bir sektörde devrim yapabileceği konusunda güçlü bir kanıt oluşturuyor. Ethereum Blockchain’inde non-fungible token’lar (NFT) ERC-721 token’ları olarak isimlendiriliyor. Fungible (birbiriyle değişimi mümkün, benzeri olan) ERC-20 token’larının aksine bu token’lar, kendilerine benzeyen diğer token’larla eşit değerde değil. Normalde 1 ETH bir başka ETH ile değer bakımından eşit, ancak non-fungible token’larda bu durum söz konusu değil.

ConsenSys’ın listesinde yer alan oyunlarda bu ERC-721 token’ları kullanılıyor ve ConsenSys’ın iddiasına göre ConsenSys üyelerinden biri, Ethereum üzerinde non-fungible token’ları kullanarak yalnızca 3 saat içinde 600 dolar kazandı.

NFT Tabanlı Oyunlar

ConsensSys’in listesinde yer alan NFT tabanlı oyunlara kategorilerine göre göz atalım. Dünyaca ünlü CryptoKitties’in de dahil olduğu “Koleksiyon ve Alışveriş” kategorisinde şu oyunlar yer alıyor: Etheremon, PlasmaBears ve 0X Universe.

Bir sonraki kategori, Chibi Fighters’ın dahil olduğu “Savaş Oyunları“. Bu kategoride yer alan diğer oyunlar şunlar: HyperDragons, MyCryptoHeroes, Axie Infinity, Blockchain Cuties, World of Ether ve Gods Unchained.

Decentraland gibi strateji oyunları: CryptoAssault ve CryptoBaseball.

 “Sanat Eseri Alışverişi” kategorisindeki oyunlar: CryptoSketches ve SuperRare.

Bitcoin ve diğer kripto paralara giriş yapmak için Binance platformunu güvenle kullanabilirsiniz. Binance; Türkçe dil desteği, düşük komisyon ücreti ve dünyanın en yüksek işlem hacmiyle ön plana çıkmaktadır ve son dönemin en gözde kripto para platformudur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar