X


LocalBitcoins Nedir? Nasıl Çalışır?

LocalBitcoins, kişiden kişiye 7/24 direkt olarak alım satım yapılabilen bir platforma olarak karşımıza çıkıyor.
00:39
15 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde artan ilgi ve borsaların bu ilgiyi karşılayamaması sebebiyle Bitcoin alım satımı için farklı yollar arayan kullanıcılar için yazılar yayınlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda kişiden kişiye 7/24 direkt olarak alım satım yapılabilen LocalBitcoins sitesinden bahsedeceğiz.

İçerik Rehberi

LocalBitcoins Nedir?

LocalBitcoins, bir aracı olmadan peer-to-peer (kişiden kişiye) güvenli bir şekilde Bitcoin alınıp satılabilecek bir uygulama. Başka bir deyişle kullanıcıların birbirleriyle Bitcoin işlemi yapabilecekleri bir pazar yeri. Sitede satıcı veya alıcı istedikleri fiyat ve ödeme yöntemini sitenin ana sayfasında açıklarlar. Örneğin Bitcoin satın almak isteyen bir kişi bu listelerden kendine uygun olan fiyatı seçerek ve miktar girerek işlemi gerçekleştirebilir.

Siteye girdiğinizde Türkiye’den pek çok sayıda Bitcoin alıcısı veya satıcısı göreceksiniz. Ayrıca Türk bankaları arasında havale ile 7/24 Bitcoin satın almak mümkün hale geliyor. Tek yapmanız gereken kendi bankanızla işlem yapan bir satıcı veya alıcı seçmeniz. Bunun dışında işlemler basit ve güvenli bir şekilde gerçekleşiyor.

Aşağıda siteden bir ekran görüntüsü bulabilirsiniz. Hesap açıp Buy kısmına tıklandığında işlemi başlatmış olacaksınız. 2012 yılından bu yana faaliyette olan LocalBitcoins sitesine bir göz atmanızda fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar