reklamı kapat

Blockchain VR Temelli Sosyal Medyada Kritik Rol Oynayacak

Ortaya çıkan son bilgilere göre Sensorium Global Blockchain İş Konseyi'ne katıldı.
10:00
25 Mayıs 2020

Sanal gerçeklik medya platformu Sensorium, İsviçre merkezli Blockchain için kar amacı gütmeyen bir endüstri birliği olan Global Blockchain İş Konseyi’ne veya kısaca GBBC’ye üye olduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre Sensorium, 28 Mayıs’ta GBBC’nin yaklaşan sanal forumuna katılacak ve firmanın teknoloji direktörü Alex Blagirev, sanal sosyal medyanın insanların çevrimiçi etkileşim kurma şeklini nasıl değiştireceğine dair öngörülerini paylaşacak.

DLT ve Avantajları

Cointelegraph’ın haberine göre bir GBBC temsilcisi, VR ve sosyal medyanın yakınlaşmasının halihazırda ivme kazanmaya başladığını ifade ederek, Facebook gibi büyük platformların “kullanıcılara içerik paylaşmak ve deneyimlemek için yeni yollar sunduğunu” belirtti. Temsilci konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bu bağlamda, Blockchain teknolojisi muhtemelen dijital varlıkların ve çevrimiçi sanal ekonominin yaratılmasında önemli bir rol oynayacak. Ayrıca Blockchain teknolojisi, gerçek dünyada zaten olduğu gibi, sahiplik ve telif hakkını korumak ve sanal dünyalarda yeni reklam modelleri oluşturmak için kullanılabilir.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sensorium’un CCO’su Brian Kean, dağıtık defter teknolojisi veya kısaca DLT’nin sunduğu güvenlik avantajlarını vurguladı ve şu ifadeleri kullandı:

Kimlik hırsızlığı, sahte hesaplar vb. büyük ölçüde ortadan kaldırılacak, çünkü sosyal-sanal dünyadaki katılımcıların kimliklerini Blockchain ile doğrulamaları gerekecek.

Kean ayrıca Blockchain’in “oluşturulan üçüncü taraf içerik ödemelerini kolaylaştırmak” için de kullanılacağını açıkladı.

Blockchain’in Benimsenmesi

Bunların yanında Bir GBBC üyesi olarak Sensorium, “Blockchain teknolojisinin benimsenmesini ilerletmeyi ve düzenleyicileri, politika yapıcıları ve iş liderlerini teknolojinin yararları konusunda eğitmeyi” amaçlayan bir dizi GBBC faaliyetine de katılacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.