Altcoin Yatırım Yorumları: Litecoin (LTC) Fiyatı Alım Bölgesine Geldi Mi?

Özet

  • LTC balinaları 60 doların altına düşen fiyatı alım fırsatı olarak gördü.

  • Balinalar 4 günde yaklaşık 32 milyon dolarlık alım yaptı.

  • Fed açıklamalarına bağlı olarak balina iştahı artabilir ve fiyat 80 doları hedefler.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
21:05
18 Eylül 2023

Bitcoin fiyatı 27.200 dolar bölgesinde seyrediyor ve altcoin yatırımcılarının heyecanlı bekleyişi sürüyor. BTC eğer 28.000 dolar bölgesini geri kazanıp sağlamlaştırırsa altcoin yatırımcıları da çift haneli yükselişler görebilir. LTC Coin yatırımcıları da buna dahil. Peki LTC cephesinde son gelişmeler neler?

İçerik Rehberi

Litecoin (LTC)

Halving ile LTC yatırımcıları kendilerini zaten adet haline gelen düşüşe hazırlamıştı. Bu yüzden zirveden gelen satışlar şaşırtıcı olmadı. Ancak genel piyasa hissiyatındaki negatiflik geçtiğimiz günlerde popüler kripto parayı 2023 yılının en düşük seviyesi olan 58 dolara kadar itti. Ardından fiyat 65 dolara sıçrasa da sevinmek için erken olabilir.

Litecoin (LTC) balinaları geçen hafta dip seviyeyi satın almak için harekete geçti ve bu talep artışı %12’lik bir toparlanmayı tetikledi. On-chain veriler balinaların dip bölgede alım için tetikle beklediğini doğruladı. O halde uzun vadeli yatırımcıların yönelimi bize şimdilik yönün yukarı yönlü devam edebileceğini söylüyor.

On-chain veriler 10.000 ila 1 milyon LTC coin tutan balinaların son fiyat toparlanmasında nasıl önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Balinalar 10 Eylül ve 14 Eylül tarihleri arasında 510.000 LTC alım yaptı.

LTC Fiyat Tahminleri

Yukarıdaki verilere göre alım bölgesine gelen ve çoktan rotasına giren bir LTC fiyatı var. Mevcut 65 dolarlık fiyatla balinaların yaptığı toplam alım 33,2 milyon dolar seviyesinde. Fed toplantısı nedeniyle alım yavaşlasa da kümülatif hacmin eridiği ayı piyasalarında bu rakam azımsanacak gibi değildir. Eğer Fed beklendiği üzere faiz tavanını ilan eder ve aşırı sıkılaşma riskinden kaçınacağını açıklarsa bu balinaların yeniden iştahlanmasını sağlayabilir.

İyimser senaryoda artan taleple birlikte fiyatın yeniden 80 dolara ulaşması şaşırtıcı olmayacaktır. Bunun için fiyatın 68 dolarda bulunan engeli aşması gerekecek. Ancak tersi senaryoda 55 ve 50 dolara düşüş görebiliriz. Kritik 59 dolar bölgesinde 5,23 milyon LTC satın almış (ortalama fiyat) 623 bin adres bulunuyor. Bu bölgeye inen fiyatın eğer momentumu yüksek olursa zarar kesmek isteyen yatırımcılar istemeden de olsa ayıları destekleyebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar