Reklam

Analitik Firması Santiment Güncel Verileri Paylaştı: Litecoin (LTC) Yukarı Yönlü Atak Hareketlere Hazırlanıyor Olabilir!

Analitik firması Santiment, balinaların son 15 haftada portföylerinde önemli oranlarda Litecoin biriktirdiğine yönelik verileri paylaştı.
12:15
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analitik firması Santiment’ten gelen verilere göre, portföylerinde arzın önemli bir kısmına denk gelen çok yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran ve “balina” diye tabir edilen adresler, son 15 haftadır Litecoin (LTC) biriktirmeye başladı.

Litecoin, Yukarı Yönlü Atak Hareketler Kaydedebilecek mi?

Sosyal medya hesabı üzerinden Santiment, 10.000 ile 1 milyon adet arasında LTC tutan balina adreslerinin son 15 haftadır Litecoin biriktirdiğini ve LTC arzının %5’ini varlıklarına eklediğini gösteren veriler paylaştı. Adreslerdeki Litecoin miktarındaki bu yüksek artış, LTC/BTC paritesindeki dip seviyeler olan 0,003 BTC’ye düşmesi ile birlikte başladı. Portföylerinde yüksek miktarlarda Litecoin biriktiren bu balinalar, LTC’nin BTC’ye karşı yukarı yönlü bir hareket yapabileceği yönünde pozisyon aldı.

Litecoin’in Düşük Fiyat Performansı

Kripto para ekosisteminin en eski kripto varlıklarından biri olan LTC, son yıllarda oldukça düşük bir fiyat performansı sergiledi. 2020 yılında başlayan yükseliş hareketleri ile birlikte kripto para piyasasındaki çoğu altcoin yüksek oranlarda değer artışı kaydederken, Litecoin birçok kripto para birimine kıyasla düşük oranlarda yükseliş hareketleri kaydetti.

CoinMarketCap verilerine göre Litecoin, bir yıllık zaman diliminde kaydettiği değer artışlarını büyük ölçüde kaybederek 145 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve 412 dolar ATH seviyesinden önemli ölçüde uzaklaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar