X


Dün ATH Yapan NEAR, Yeni Bir Rekor Kırabilir Mi? Near Protocol Nedir?

Piyasada bir belirsizlik hakimken Near Protocol’ün kripto para birimi NEAR dün ATH seviyesine ulaştı ve 20 doları geçti.
15:00
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para ekosisteminde fırsatların hiçbir zaman bitmediğini pek çok uzman analistten duymuşsunuzdur. Çünkü özellikle güvenilir ve gelecek vaat eden bir projenin ilk yatırımcılarından olmak büyük kazançlar elde etmenizi sağlayabilir. Ancak yatırımcıların yeni projelerin risklerinin her zaman daha yüksek olduğunu ve araştırma yapmadan balıklama atlamanın çok ciddi kayıplar getirebileceğini unutmamalıdır.

Piyasanın popüler analistlerinden olana Joe Parys da yatırımcısına güzel bir yatırım imkanı sunduğunu düşündüğü bir altcoin projesini takipçileriyle paylaştı.

Near Protocol (NEAR)

Near Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformu olarak tasarlandı. Bu noktada proje, rakip blockchain’lerde görülen; düşük işlem hızları, düşük verimlilik ve birlikte çalışabilirlik durumların ortaya çıkan sorunlara çözüm getirmeyi hedefliyor. Bir layer 1 projesi olan Near, dApp’ler için ideal ortamı oluşturmayı ve geliştirici/kullanıcı dostu bir platform yaratmayı hedefliyor.

Buna ek olarak Near Protocol, ilk kodu yayınlayan ve ekosistem için güncellemeler paylaşan Near Collective topluluğu tarafından oluşturuluyor. Geliştiricilerin varlıklara, emtialara, gerçek dünyadaki olaylara dayalı pazarlar oluşturmasına olanak tanıyan bir protokol olan Flux ve bir NFT platformu olan Mintbase, NEAR Protokolü üzerine inşa edilen projelere örnek olarak gösterilebilir.

NEAR Fiyatı

NEAR yazının yayına hazırlandığı sırada 19,5 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %4 artış yaşarken son 1 ayda %100 artış kaydettiği görülüyor. Aslında bu ciddi yükseliş sonrasında analistler NEAR’ın bir miktar düşüş yaşayabileceğini ifade ediyor. Bu sebeple yatırımcılar bir süre NEAR fiyatını takip etmek isteyebilir.

Bunlara ek olarak NEAR, dün 20,3 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı ve şu anda da ATH seviyesine çok yakın işlem görüyor. Eğer piyasa yönünü keskin bir şekilde yukarı çevirirse NEAR’da yeni bir ATH rahatlıkla görülebilir. Ancak aşağı yönlü bir hamle NEAR’ı da rekor seviyesinden uzaklaştırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar