X


Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi – 12 Mart 2021

Bitcoin'in yükselişi, altcoinlerin ezilmesine yol açtı.
20:01
12 Mart 2021

Kripto para piyasası, Bitcoin’in yeniden 57.000 doların üzerine çıkması ve 58.000 doların test edilmesi ile yeşillendi. Yükselişi ise çoğunlukla Bitcoin’in yaşıyor olması, altcoinlerin piyasa hakimiyeti konusunda yeniden geride kalmasına yol açtı.

BTC/USD Teknik Analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin’e bakıldığında desteğin 54.200 dolar seviyesinde iyice güçlendiği görülmekte. Bitcoin fiyatı 58.000 dolara doğru ilerlerken 54.200 dolar seviyesinde oluşan destek olası bir düşüşe karşı da kısa vadeli tampon bölge konumunda.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Boğaların özellikle 11 Mart akşamında kırılan 56.000 dolar direnci ile yeniden kendilerini hissettirdikleri görülüyor. Buna rağmen 21 Şubat tarihinde. görülen rekor kırılamadı ve konsolidasyonun bu nokta kırılana kadar devam edebileceği söylenebilir. 58.600 doların kırılması ile birlikte ise Fibo seviyelerine göre 62.500 dolar sıradaki hedef olacaktır. RSI hala aşırı alış uyarısı verse de BTC’nin psikolojik direnç olarak da görülen 60.000 doları kırması yakında gerçekleşebilir.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP fiyatı, 11 Mart tarihinde ayıların baskısı ile yeniden 0,45 dolar baskısına kadar geriledi ve 4 saatlik grafikteki mavi kanalı test etti. XRP fiyatının bu koridordan ise kısa bir süre içerisinde çıkmaya çalıştığı ancak son 24 saat içerisinde yaşanan %1,9’luk düşüş ile bu desteğin altına gerilediği görülüyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,44 dolardan işlem gören XRP, 0,44 doların altında günlük kapanış yaparsa sıradaki hedef 0,37 dolar olacaktır. XRP’nin 24 saatlik ticari hacmi ise yeterli alış baskısının oluşmadığına işaret etmekte.

Litecoin, Top 10 İçerisinde Çok Hızlı Toparlandı

Toplam piyasa değerine göre en büyük 9. kripto para birimi LTC ise sert düşüşten sonra çok hızlı toparlandı. LTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 213 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %7 yükseliş yaşadı.

LTC fiyatının içerisinde bulunduğu yükselen kanal formasyonunun hedefi ise 250 dolar olarak gözüküyor. 208 dolar direncinin kırılması ile hızlarına hız katan LTC boğaları, kısa vadede 230 dolar direncini zorlayabilir.

LTC’nin yükselişini yarıda kesecek temel faktörün ise 208 dolar altında bir günlük kapanış olduğu söylenebilir. LTC için Fibonacci geri çekilme noktalarına göre nihai hedefin ise 470 dolar olduğu görülmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar