X


Yüzde 2000 Yükseldi! Sert Düşüşün Ardından Squid Game (SQUID) Yeniden Artışa Geçti

SQUID dolandırıcılığının ardından SQUID token yeniden artışa geçti ve %2000'in üzerinde yükseldi.
10:25
4 Kasım 2021
Yüzde 2000 Yükseldi! Sert Düşüşün Ardından Squid Game (SQUID) Yeniden Artışa Geçti
Okuma Süresi: 3 Dakika

Geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Squid Game yapımından esinlenerek geliştirilen Squid Game Token (SQUID), piyasa sürülmesinin hemen ardından hızlı br artış yaşadı ve %45.000’e varan bir artışa imza attı. Ancak daha sonra bu token’ın geliştiricileri ortadan kayboldu ve token dakikalar içerisinde %99 düşüş yaşadı. Bu olayın ardından SQUID token garip bir şekilde yeniden artışa geçti ve %2000’in üzerinde yükseldi.

Squid Game Token Yeniden Artışa Geçti

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, birkaç gün önce destansı %45.000 artış ve çöküş ile ilişkili fonları izlemek için Squid Game tokeni hakkında bir soruşturma başlattı.

Binance’e göre Binance Smart Chain tabanlı oyun tokeni SQUID‘in bir dolandırıcılık veya “Rug Pull” olduğundan şüpheleniliyor. Buna rağmen, bazı son derece iyimser yatırımcılar, yeni bir diriliş umuduyla tokeni satın almaya devam ediyor.

Binance, token’ı satın alıp yatırımlarını kaybeden kullanıcılara yardımcı olacak seçenekleri araştırıyor. Öyle ki Binance, geliştiricilere bağlı adresleri kara listeye aldığını ve dolandırıcıları belirlemek için blockchain analitiğini kullandığını bildirdi. Bu nispeten uzak bir olasılık gibi görünse de, kayıp fonları kurtarmayı umuyor.

Binance, geliştiricilerin işlemlerini gizlemek için Tornado Cash adlı bir kripto para karıştırıcısı kullandıklarını belirledi. Binance sözcüsü Barrons, yaptığı açıklamalarda “Güvenlik ekibimiz şu anda bu fonları izliyor” dedi ve şu ifadeleri ekledi;

“Bir sonraki ‘ay atışını’ arayan spekülatif kripto yatırımcıları, uygun durum tespiti yapmadan projelere hızlı yatırım yaptıklarından, bu tür dolandırıcılık projeleri DeFi alanında çok yaygın hale geldi.”

Binance, yaptığı araştırmalar sonucunda elde ettiği bulguları uygun kolluk kuvvetlerine teslim etmeyi planlıyor.

Squid Game (SQUID) Dolandırıcılığı

SQUID fiyatı %45.000’den fazla pump’landıktan sonra token sahipleri 29 Ekimde satış yapamadıklarını bildirdi. Sektör gözlemcileri, projenin kapalı sosyal medya hesapları, anonim geliştiriciler ve şüpheli bir white paper gibi bir dolandırıcılığın tüm belirtilerine sahip olduğunu söyleyerek kırmızı bayraklar kaldırdı.

Öte yandan CoinMarketCap artık token’ın sayfasında kullanıcıları bir uyarıyla karşılıyor ve uyarıda şu ifadelere yer veriyor.

“Bu projenin güvenilir olmadığına dair artan kanıtlar var. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve son derece dikkatli olun. Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix şovundan ilham alsa da, resmi IP’ye bağlı değildir.”

Dikkat çekici bir şekilde, insanlar hala token’a yatırım yapmaya devam ediyor. İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla SQUID CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saat içinde %2000 artışla 0.125 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Altuğ
    8 ay önce

    Konuda bahsettiğiniz tokeni lütfen iyice araştırıp öyle logosunu koyun yanlış squid game tokenin resmini koymuşsunuz biraz daha dikkatli haber yapalım emeğe saygı lütfen.

    20