X

Solana, Piyasa Değeri Sıralamasında İlk 5’e Girdi: Uzmanlar, SOL Rallisinin Nedenlerini Açıkladı

Analistler, Solana'nın etkileyici performansını önemli faktörler ile açıkladı.
15:17
4 Kasım 2021

Solana (SOL) bir yıl içerisinde önemli kazanımlar ile birçok kripto para birimi geride bıraktı. Solana ağının yerel kripto para birimi SOL, bugün itibarıyla 248 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu bağlamda popüler kripto para bu yılın başından itibaren yaklaşık olarak %15.300 artış kaydetti.

Analist Yorumları

Analistler, Solana‘nın etkileyici performansını önemli faktörler ile açıkladı. Geçtiğimiz dönemde The Wolf Of All Streets Podcast sunucusu Scott Melker, SOL hakkında şunları kaydetmişti: “Solana, fiyatının çok altında ve yüksek hızda işlem hızıyla Ethereum için önemli bir rakip. Değerdeki hızlı artış, büyük ölçüde kripto oyunlarının ve başarılı NFT lansmanlarının sonucudur. Geliştirici operasyonları ve projeler, Solana üzerine inşa ediliyor. Bu da fiyat ve benimsenme patlamasında kendini gösterecektir.”

Kripto para yatırımcısı Marius Rupsys, platformun daha önce mümkün olmayanları bir araya getirdiğini ve geniş yelpazeli kullanım durumlarına sahip olduğunun altını çizdi. Yüksek verimli platform, çok sayıda işlem yeteneği ile önemli bir görünürlük sağladı. Eylül ayında Solana, saniyede 400.000 işlem gerçekleştiriyordu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte yüksek talep ağda aksaklıklara neden oldu ve 17 saat boyunca çevrimdışı kalmasına neden oldu. Doğrulayıcı topluluk problemi aynı günde çözerken kullanıcılara bilgi akışı sağlandı.

Solana Performansının Perde Arkasındaki Diğer Nedenler

Öte yandan diğer uzman analistler SOL değerindeki fiyat artışını Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerine bağladı. Kripto para alım satım platformu Okcoin COO’su Jason Lau, Ethereum’un yüksek işlem ücreti dönemlerinde Solana’nın ralli kaydettiğini belirtti. Lau, Ethereum‘daki ortalama işlem ücretlerinin haziran ayından bu yana %2000’den fazla arttığını belirtti. Sonuç olarak bireysel yatırımcılar akıllı sözleşme ödemeleri için SOL gibi hızlı ve ucuz alternatiflere yöneliyor.

Solana, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 240 dolar seviyelerinden işlem görüyor. SOL rallisi, popüler kripto parayı piyasa değeri sıralamasında dördüncülüğe tırmandırdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar