X


Squid Game (SQUID) Dolandırıcılığının Bilançosu Ağır Oldu! Milyonlarca Dolar Çalındı

Squid Game (SQUID) dolandırıcılığının bilançosu ortaya çıktı. Milyonlarca dolar kayıp.
12:00
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektörü büyük bir dolandırıcılık olayı ile daha karşı karşıya kaldı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve çıkışından hemen sonra inanılmaz bir artış yakalayan Squid Game‘in kripto parası birimi olarak piyasaya sürülen SQUID, geçtiğimiz gün kelimenin tam anlamıyla çakıldı. Fiyatın çakılmasıyla birlikte token‘ın geliştiricileri da ortadan kayboldu.

Squid Game (SQUID) dolandırıcılığının bilançosu ise ağır oldu. İşte detaylar;

Squid Game Dolandırıcılığının Ağır Bilançosu Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve 2 Trilyon dolarlık piyasa değeriyle 1 sentten 2,856 dolara kadar ulaşan Squid Game (SQUID) token, geçtiğimiz gün sert bir düşüş yaşadı ve 0.003 dolar seviyesine kadar geriledi.

Dolandırıcılar ise yatırımcılardan 3,3 milyon dolar para çalarak kayıplara karıştı. Bununla birlikte, SEC, XRP davasında Ripple’ın XRP’sini teminat olarak almaktan hala daha fazla endişe duyuyor. SQUID adlı Play-to-Earn NFT oyun token’ı, oyuncuların varlıklarını daha da çoğaltmak için çevrimiçi oyunlarına katılmak için SQUID token’ını satın almalarına izin verdi.

Bununla birlikte, yeni P2E token’ı hali hazırda uyarı işaretleri gösteriyordu. Öyle ki SQUID yatırımcıları son günlerde satış yapılamaması konusunda sosyal medyada seslerini duyurmuştu. Ek olarak, BBC tarafından belirtildiği gibi, P2E token’ının web sitesi birkaç yazım hatası ve dil bilgisi hatası içeriyordu. Dolandırıcılar Squid Game web sitesini ve token’ı tanıtan sosyal medya hesaplarını açar açmaz kayıplara karıştı.

SEC Tarafından Yetersiz Düzenleniyor veya İhmal Ediliyor mu?

Bununla birlikte, buradaki en büyük soru, SEC‘in yatırımcıların ve finansal piyasalarının güvenliğini hiç bitmeyen bir dava ile mücadele etmek için tehlikeye atmak yerine, piyasanın yardımına ihtiyaç duyan yönlerini nihai olarak müdahale edip etmeyeceği ve düzenleyeceğidir. Devam eden XRP davası, komisyonun güvenlik görevlerini yerine getirme kabiliyetine açıkça müdahale ettiği için bu olay SEC için kaybedilen bir mücadeledir.

Singapur merkezli kripto şirketi Openmining‘den Jinnan Ouyang BBC’ye verdiği demeçte, “Günümüzde yeni kripto paralar, herhangi bir düzenleme veya durum tespiti olmaksızın, oluşturuldukları ilk gün merkezi olmayan borsalarda listelenebiliyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar