Yıllardır Tek İşlem Gerçekleşmedi: 15 Milyon Dolarlık BTC Cüzdanı Neden Harekete Geçti?

Elde edilen bilgilere göre, uzun zamandır uykuda olan bir Bitcoin cüzdanı 9 yıl aradan sonra ilk kez bir işlem gerçekleştirdi.
14:00
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaklaşık olarak 9 yıldır hiç kullanılmayan bir Bitcoin cüzdanından yıllar sonra bir bir transfer yapıldı. Peki, bu hamle ne anlama geliyor ve cüzdanın büyüklüğü ne kadar?

Yıllardır Uyuyan Bitcoin Cüzdanı

Elde edilen bilgilere göre bahsi geçen cüzdanın içinde 321 adet Bitcoin yani yaklaşık olarak 15 milyon dolar değerinde varlık bulunuyor. Yapılan açıklamalarda cüzdanın 2013 yılından bu yana hiç kullanılmadığı ve yaklaşık olarak 9 yıl sonra ilk kez 21 Aralık’ta bir işlem yaptığı belirtiliyor.

Önemli kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre, 2013 yılında cüzdanın değeri 6.594 dolardı ve günümüz rakamlarına bakıldığında yaklaşık olarak 9 yılda cüzdanının değeri 2.300 kat arttı.

Cüzdan Kime Ait ve Neden Harekete Geçti?

Tahmin edilebileceği gibi cüzdan sahibine ilişkin net bir bilgi bulunmuyor. Kripto topluluğu ise cüzdan sahibinden çok neden bu kadar zaman sonra harekete geçtiğini merak ediyor. Bazı isimler cüzdanın Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceğini ifade ederken bazıları böyle bir durumun mümkün olmadığını savunuyor.

Buna ek olarak bazı isimler cüzdanın aniden aktif hale gelmesinin sebebinin, cüzdan sahibinin yıllar sonra cüzdana ulaşmasının bir yolu olabileceğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak yatırımcılar cüzdanın büyük bir satış yapmaya hazırlanıp hazırlanmadığını merak ediyor. Ancak cüzdan sahibi yeni BTC’ler almak için de cüzdanını yeniden aktif etmiş olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar