X


Yatırım Yapılacak Altcoin Nasıl Seçilir? Bu 3 Altcoin En İyi Seçimlerden Olabilir!

Analistler düşüş döneminde alım yapılması gerektiğini ve doğru kripto paraların seçilmesinin çok önemli olduğunu ifade ediyor.
13:00
22 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasaları şu anda dikkat çeken geri çekilmelere sahne oluyor ve yatırımcıların endişeli olduğu görülüyor. Ancak analistler asıl bu dönemlerde alım yapılması gerektiğini ve doğru kripto paraların seçilmesinin çok önemli olduğunu ifade ediyor.

Piyasanın popüler analistlerinden olan Crypto DeFi de hem doğru projeyi nasıl bulacağınızı hem de yükseliş potansiyeli olduğunu düşündüğü 3 düşük değerli altcoin’i takipçileri ile paylaşıyor.

Doğru Kripto Para Nasıl Bulunur?

Analiste göre özellikle uzun vadeli yatırımlarda doğru varlığı bulmak için izlenmesi gereken 3 adım bulunuyor:

  • Projenin çözmek istediği sorunun ne olduğunu doğru bir şekilde araştırmak.
  • Bu sorunun çözülüp çözülemeyeceğini araştırmak
  • Projenin ortaklarını ve ekibini araştırmak.

Bu üç önemli kriter analiste göre yatırımcılara önemli ipuçları verebilir ve varlığın uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceğini gözler önüne serebilir. Peki, analist bu adımları takip ederek hangi kripto para birimlerinin üzerinde duruyor?

Kadena (KDA)

DeFi Dante’nin kriterlerine göre uzun vadede büyük artış yakalama potansiyeline sahip ilk altcoin Kadena (KDA). Kadena, güvenlik ve ölçeklenebilirliği korurken yüksek verim sağlamak amacıyla Katman 1 genel zincir protokolünü Katman 2 ağıyla birleştiren bir proof-of-work platformu olarak karşımıza çıkıyor. Platform, yaygın olarak benimsenmeye hazır araçlar ve hizmetler ile blok zincirini gerçek dünyadaki kullanım durumları için kullanmayı amaçlıyor.

Kadena, işlem ücreti, güvenlik ve endüstriyel ölçeklenebilirlik sorununu daha güvenli akıllı sözleşmeler, ücretsiz işlemler, ölçekte enerji verimliliği ve kanıtlanmış güvenlik ile çözmeyi hedefliyor. Ortakları arasında ise Terra (LUNA), Cello, Cosmos (ATOM), Flux (FLUX) gibi büyük isimler bulunuyor.

Buna ek olarak blok zincirinin ortak mucidi ve Satoshi Nakamoto’nun ünlü 2008 Bitcoin teknik incelemesinde en çok alıntı yapılan kişi olan Dr. Stuart Haber, Kadena projesinin danışmanı. Dolayısıyla analiste göre Kadena güçlü bir proje.

Qredo (QRDO)

Analistin listesindeki ikinci kripto para birimi olan Qredo (QRDO), dijital varlık sahipliğini ve blok zinciri bağlantısını yeniden tasarlıyor. Blok zinciri ekonomisine likidite ve sermaye verimliliği getirmek için radikal yeni bir yaklaşım olarak tanımlanan Qredo, ilk merkezi olmayan güvenilir çok partili hesaplama (MPC) saklama ağına öncülük ediyor.

Analiste göre her ne kadar yatırımcılar QRDO ATH seviyesinin altında işlem gördüğü için endişeli olsalar da tüm piyasada düşüş yaşandığını ve projenin güçlü olduğunu ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara gör CEO Anthony Foy, tecrübeli bir isim ve seri girişimci. Anthony, Siber Güvenlik uzmanı ve gelişmiş kriptografi geçmişine sahip seri girişimci olan CPTO Brian Spector ile birlikte çalışıyor. Projenin ortakları arasında ise CoinBase, Celsius, Nexo ve kripto ekosisteminde büyük birkaç firma daha bulunuyor.

Ultra (UOS)

Analisti bahsettiği son altcoin olan Ultra (UOS), kendisini hem oyunculara hem de oyun geliştiricilere yeni fırsatlar sağlamak için tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir PC oyun dağıtım platformu olarak tanımlıyor. Oyuncuların oyun satın alıp oynamanın yanı sıra daha önce oynanmış oyunlarını ve kullanılmış eşyalarını yeniden satabilecekleri ve Ultra’ya katılarak para kazanabilecekleri bir ekosistemden oluşturulması hedefleniyor.

Ultra, daha iyi kaynak tahsisi yoluyla ücretsiz kullanıcı hesabı oluşturma ve daha yüksek işlem hacmi sağlama hedefini güdüyor. Ultra’nın ortakları arasında AMD ve oyun yayıncısı Ubisoft yer alıyor.

Ayrıca David Hanson, Ultra’nın Kurucusu ve CEO’su. Hanson, şirket kurma ve işletme konusunda 18 yıllık deneyime sahip.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar