X


Bitcoin Karşıtlığıyla Bilinen İş İnsanı Çöküşe İşaret Etti: BTC, Bu Fiyat Seviyelerine Gerileyebilir mi?

Bitcoin karşıtlığı ile bilinen Peter Schiff, BTC'nin 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına düşebileceğini ve bu durumun piyasada büyük bir çöküşe neden olabileceğini ifade etti.
13:19
22 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Euro Pacific Capital’ın CEO’su Peter Schiff, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile lider kripto para birimi Bitcoin‘deki değer kaybını ve piyasanın güncel durumunu değerlendirdi.

Peter Schiff, Bitcoin’deki Değer Kayıplarını Değerlendirdi

Bitcoin karşıtlığı ile bilinen Peter Schiff, BTC‘deki değer kaybına ilişkin fikirlerini paylaştı. Twitter hesabından piyasanın güncel durumunu değerlendiren Schiff, Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına düşebileceğini ve bu durumun da piyasada ani bir çöküşe sebep olabileceğini ifade etti.

Schiff, Bitcoin’in kademeli olarak değer kaybetmesinin halihazırda yatırımcılar arasında büyük bir endişeye neden olmadığını, ancak Bitcoin’in 30.000 doların altına gerilemesi ile söz konusu değer kayıplarının büyük bir ölçüde hız kazanacağını iddia etti. Ayrıca Peter Schiff, MicroStrategy ve Ark Invest’in hisselerindeki, Grayscale’in Bitcoin Trust’ındaki (GBTC) değer kayıplarına da atıfta bulundu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Hafta içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, günün erken saatlerinde yeniden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Bitcoin, kaydettiği bu aşağı yönlü fiyat hareketlerinin ardından kritik destek seviyelerini kaybetti ve 34.900 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Bitcoin’deki bu değer kaybı, kripto para piyasasında da yüksek oranlardaki düşüş hareketlerini tetikledi. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği son değer kayıplarının ardından 2.370 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar