X


Kripto Para Piyasasında, Son 24 Saat İçerisinde 1 Milyar Dolarlık Kaldıraçlı Pozisyon Likide Oldu!

Kripto para piyasasında, volatilitesi yüksek fiyat hareketleri ile birlikte son 24 saat içerisinde 1 milyar dolarlık kaldıraçlı pozisyon likide oldu.
11:52
22 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hafta içerisinde kaydettiği değer kayıpları ile birlikte aşağı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, 40.000 dolar desteğini kaybetmesi ile birlikte kısa vadede oldukça güç kaybetti. Bitcoin, günün erken saatlerinde yeniden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 35.600 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Son 24 saat içerisinde toplam likidasyon, 1 milyar doları aştı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Bitcoin, günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı değer kayıpları ile birlikte kritik destek seviyelerini kaybetti ve 35.600 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Lider kripto para birimindeki bu değer kaybı, piyasaya da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Bu bağlamda Ethereum, kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından 2.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasa değeri yüksek kripto varlıkların çoğu, güçlü destek seviyelerini kaybederek yüksek oranlarda değer kaybetti.

Toplam Likidasyon, 1 Milyar Doları Aştı

Lider kripto para birimindeki bu değer kayıpları, altcoinlerin de volatilitesi oldukça yüksek düşüş hareketleri kaydetmesine neden oldu. Coinglass verilerine göre, son 24 saatlik zaman diliminde toplamda bir milyar dolarlık kaldıraçlı pozisyon likide oldu. Kaydedilen likidasyonun büyük bir bölümü, yaklaşık 350 milyon dolar ile Bitcoin pozisyonlarıydı.

Toplamda, 303.855 trader’ın pozisyonu likide oldu. En büyük ölçekli likidasyon ise yaklaşık 10 milyon dolar ile Bitmex borsasında kaydedildi. Son 24 saat içerisinde, Bitcoin pozisyonlarından sonra ikinci en büyük likidasyonlar, Ethereum pozisyonları oldu. Son 24 saat içerisinde, toplamda 270 milyon dolardan fazla Ethereum pozisyonu likide oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI