X


XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 10/12/2020

XRP/USD teknik analizine göre XRP kritik desteğe ilerliyor.
14:02
10 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), daralan üçgen formasyonundan bir türlü kurtulamazken XRP gibi altcoinleri de peşinden sürüklemekte. Uzun bir süredir konsolidasyon yaşayan XRP, daha önceki haftalarda 0,82 dolara kadar çıkmış olsa da bu noktadan beri düşüş yaşıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla XRP fiyatının 0,5525 dolardan işlem görmesi ise umutların hala tükenmediğini göstermekte.

Ripple Alınır Mı?

Tradingview üzerindeki XRP/USD verilerine göre, alçalan üçgen formasyonu XRP için de alarm veriyor. Daha düşük XRP fiyatına yani 0,44 dolara kadar gittiği görülen bu üçgenin tepe noktası ise 0,58 dolar olarak gözükmekte. XRP fiyatı son dönemdeki düşüşü esnasında 0,48 dolara kadar gitmiş ve buradan dönmüştü. Eğer fiyat yeniden düşüş yaşar ve 0,44 doların altına inilirse bu durum XRP’nin uzun bir süre 0,50 dolar üstüne çıkamayacağına işaret edebilir.

XRP/USD grafiğinde hem RSI hem de MACD indikatörleri fiyatın yükseleceğine dair model oluşturmakta. RSI bir zamanlar aşırı alım bölgesindeyken şimdilerde nötr bölgeye kadar geriledi ve bu kesinlikle XRP için olumlu. Şu an için olası bir yükselişte RSI’nin desteği alınacak olsa da XRP fiyatının bu yükseliş için alış baskısına ihtiyacı var.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP Yorumları

MACD indikatörü ise ayıların baskısının arttığına işaret ederken bir yandan da 0,50 dolar desteğinin tutunabileceğini gösteriyor. Satış baskısı artsa da XRP fiyatının 0,48 dolar seviyesinden dönmesinin temel sebebi de bu olabilir. Özellikle 12 Aralık tarihine kadar fiyatın 0,59 dolar seviyesine çıkması bekleniyor.

XRP fiyatının 0,59 dolar seviyesine doğru olan hareketliliği bir anda FOMO yaratır ve alış baskısı oluşursa, daha önce kırılamayan ve günlük kapanış yapılamayan 0,77 direnç noktası görülebilir. XRP fiyatının yönünü tamamen aşağıya çevirdiğine işaret edecek olay ise 0,44 dolar desteğinin altına inilmesi gibi gözüküyor.

Ripple Grafik

Yakaladığı efsanevi yükselişle %300 artan XRP, şimdilerde ise borsalardaki short pozisyonların artması ile uzun vadede yönünü düşüşe çevirdi. XRP’nin gidişatı konusunda Bitcoin’in de etkili olacağı biliniyor ancak XRP ile BTC arasındaki korelasyonun düşük olması, Ripple yatırımcılarının endişesini arttırabilir.

Bitcoin fiyatı kısa vadede yeniden 20.000 doları görebileceğine dair sinyaller verse de böyle bir durumda XRP fiyatı yerinde sayabilir veya daha kötü bir şekilde düşebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar