X


Ripple (XRP) Yatırımcılarına 3 Yeni İşlem Çifti Müjdesi

XRP müjdesi, Japonya'dan geldi.
11:11
10 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), hem hacim hem de yeni işlem çiftleri konusunda devamlı kendini geliştiriyor. XRP’nin Japonya ve özellikle Asya piyasalarında bir hayli popüler olduğu biliniyor. Aslında XRP’nin hacminin büyük bir kısmı da buradan gelmekte. Bu sebeple Japonya’nın tanınan borsalarından FXCoin’in yeni XRP işlem çiftleri eklemesi oldukça önemli bir haber.

XRP İçin Müjde

Japonya’nın en önemli kripto para borsalarından FXcoin, XRP yatırımcılarının taleplerine karşılık verdi ve XRP’ye üç yeni işlem çifti eklediğini açıkladı. Kullanıcıların bu noktadan sonra Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) işlem çiftleri ile XRP alım satımı yapabileceği belirtiliyor.

xrp

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

FXcoin kripto para borsası Deutsche Bank’ın eski yöneticisi Tomoo Onishi tarafından geçtiğimiz nisan ayında piyasaya giriş yaptı. Onishi, adı sorunlarla sık sık duyulan ünlü bankada 17 yıl boyunca görev yapıp daha sonra kripto para sektörüne geçiş yapmayı tercih etti. Onishi’nin bu atılımdan önce 2019 yılının Aralık ayında Japonya’nın finansal hizmet regülatörü FSA’dan lisans aldığı da görülüyor.

FXCoin, FSA Lisansına Sahip

Japonya içerisinde FSA lisansına sahip olmadan kripto para borsası piyasaya sürmek imkansız. Kontrollerin oldukça sıkı tutulduğu Japonya, bu sebeple FSA lisansına sahip borsaların hızlı bir şekilde yükselmesini sağlıyor. XRP’nin de böyle bir borsada bir anda üç yeni işlem çiftine kavuşması yatırımcılar için oldukça olumlu.

İlk başta sadece lider kripto para birimi Bitcoin’i destekleyen kripto para borsası daha sonra XRP ve Ethereum kripto para birimlerini de eklemişti. Ancak XRP ilk listelendiğinde sadece Japon yeni karşılığında alım satım yapılabilmekteydi. Borsanın kıdmeli stratejisti Yasuo matsuda Nisan ayında yaptığı açıklamada XRP ile havale işlemlerine başladıklarını belirtmişti.

XRP Kullanımı Tek Bir Alanla Sınırlı Değil

FXcoin şu an için sadece XRP listelemekle kalmadı aynı zamanda havale işlemler için de Ripple ağını ve XRP kripto para birimini kullanmakta. Yani XRP Japonya içerisindeki bu popülerliği ile kesinlikle daha fazla hacme ulaşabilir. Bu da dolaylı yoldan XRP/USD fiyatını etkileyecek olumlu bir unsur olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar