X


Ripple Fiyatı Topluluğu İkiye Böldü: XRP Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

XRP fiyatı konusunda toplulukta farklı görüşler var.
08:18
10 Aralık 2020

Piyasanın en popüler kripto para birimlerinden Ripple (XRP) geçtiğimiz günlerde muazzam bir performans sergiledi ve yüzde 200’ün üzerinde artış kaydetti. Ancak sonrasında yaşanan düzeltme ve tüm piyasada görülen düşüş ile birlikte bir volatilite sıkışıklığına girdiği görülüyor. Analistlere göre bu durum XRP’de bazı zayıflık belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

XRP’de Zayıflık Belirtileri

Yaşanan volatilite sıkışıklığı ve onunla birlikte gelen zayıflığın sebebinin XRP’nin 0,60 dolarlık alan üzerine çıkamamasından kaynaklandığı düşünülüyor. Çünkü Ripple 0,60 dolarlık alanda uzun bir süre konsolidasyonda kaldı ve sonrasında düşüş hamlesi yaptı. Böylece 0,60 dolar XRP için güçlü bir direnç seviyesi olduğunu kanıtladı.

Bunlara ek olarak her ne kadar dün bir düşüş yaşanmış olsa da XRP hala ralliye başladığı 0,28 dolarlık seviyenin çok üzerinde işlem görüyor. Ayrıca ortaya çıkan son tablolar dünkü düşüşün ardından toparlanmanın başladığını gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,57 dolardan işlem gören XRP’nin geçtiğimiz saatlerde yeniden 0,60 dolarlık seviyeyi geçmeye çalıştığını belirtmekte fayda var.

Tüm Piyasada Satış Baskısı

Aslında dün sadece XRP’de değil tüm piyasada bir satış baskısı yaşandı. Muhtemelen konsolidasyon sürecinin uzamasından ve düşüşlerden korkan yatırımcılar ellerindeki varlıkları satarak bir satış baskısı oluşturdu.

Her ne kadar bugün toparlanmalar başlamış olsa da bazı analistler satış baskısının devam edebileceğini düşünüyor. Örneğin; piyasanın popüler analistlerinden Credible Crypto, bu ralliyi katalize eden Spark airdrop heyecanının sona erdiğini ve bundan sonra XRP’nin fiyat hareketini daha teknik katalizörlerin yönlendireceğini ifade ediyor.

Bu sebeple XRP’nin Bitcoin karşısında büyük bir zayıflık göstereceğini dile getiren analist, “BTC’deki son düşüş XRP’yi raydan çıkardı ve bazı önemli seviyeleri hızlı bir şekilde geri alamazsak en düşük seviyeye gideceğiz gibi görünüyor.” sözlerini kullandı.

Bitcoin ve Ripple

Şu anda piyasa XRP fiyatı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Çünkü bir kesim Credible Crypto gibi XRP’nin BTC karşısında kan kaybedeceğini düşünürken bir kesim de Bitcoin güçlendikçe altcoin’lerin de ve dolayısıyla XRP’nin de güçleneceğini düşünüyor.

Güncel tabloya bakıldığında ise altcoin’lerin Bitcoin ile birlikte yükselişe geçtiğini görüyoruz. Hatta birçok altcoin şu anda lider kripto paradan daha iyi bir toparlanma performansı çiziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar