X


StormX Coin Nedir?

StormX (STMX), ERC-20 tabanlı bir yardımcı program token’ıdır.
10:33
10 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

StormX Coin, kullanıcıların mikro görevleri tamamlayarak veya çevrimiçi olarak küresel ortak mağazalarda alışveriş yaparak ödül kazanmalarını sağlayan oyunlaştırılmış bir piyasa yeri olan platformun token’ıdır. Kullanıcılar, STMX’i kendi cüzdanlarında tutmak için stake ödülleri, alışveriş ve mikro görev avantajları kazanabilirler.

StormX’in 700’den fazla mağazayla tüm dünyada hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor.

StormX (STMX) Nedir?

StormX (STMX), ERC-20 tabanlı bir yardımcı program token’ıdır. StormX üyeleri, çevrimiçi bir şey satın aldıklarında kripto para iadesi uygulamasını veya Chrome düğmesini kullanıyor. Yapılan açıklamalara göre bu hizmet, arka planda sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve kullanıcıları mağazaya ve üyelik seviyelerine bağlı olarak kripto ödüllerinde %0,5 ile %85 arasında bir kazanç imkanı tanıyor.

StormX üyeleri, uygulama içinde bir cüzdan bağladıklarında otomatik olarak Mor seviyeye yükseliyor. Ancak asıl kazanımlar bronz, gümüş, altın, platin ve son olarak elmas seviyelerine yükseldiklerinde başlıyor.

Öte yandan her katman daha fazla Crypto Cash Back sağıyor, bu nedenle çevrimiçi alışveriş yapan kişiler için STMX satın almak, uygulamaya yatırmak ve ardından en sevdikleri mağazalardan birinden her alışveriş yaptıklarında daha da fazla kripto para kazanıyor.

Platformun açıklamalarına göre, benzersiz token modeli üyelere sadece STMX token satın almaları için değil, aynı zamanda onları kullanmaları için de gerçek teşvikler sağlıyor.

Bunlara ek olarak platformun her ay yaklaşık 75.000 aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Platform, kripto para ekosistemi güvenilir ve köklü olduklarını, “6 yılı aşkın süredir kripto paranın kritik kitleye ulaşmasına yardımcı olmak ve kitlesel olarak benimsenmeyi gerçekten sağlamak için çalışan gerçek bir ekibe sahip gerçek bir şirketiz.” sözleri ile dile getiriyor.

Bunların yanında StormX, başlangıçta 2017’de 10 milyar STORM Coin ile yola çıktı. 2020 yazında StormX bir token değişimi yaptı ve ticker’ı STORM’dan STMX’e çevirdi. Bu değişimin “tanrı modunu” kaldırarak gelişmiş güvenlik sağlamak ve üyelerin STMX token’larını stake etmelerine izin vermek olmak üzere iki ana faydasının olduğu ifade ediliyor.

Bunun yanında StormX, dünyanın her yerindeki markalardan indirimler alıyor ve bu tasarrufları bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde kullanıcılara aktarıyor. Kullanıcılar indirimleri kripto olarak alıyor ve StormX küçük bir işlem ücreti ile kullanıcılara bu hizmeti sunuyor.

STMX Coin Yorum

STMX coin yorumların bakıldığında özellikle token değişimi sonrasında hem platformun hem de STMX Coin’in popülerliğinin arttığı görülüyor. Çünkü staking son zamanlarda oldukça popüler hale geldi ve yatırımcılar için StormX platformunda staking işlemlerinin başlaması bir artı oldu.

Bununla birlikte yapılan yorumlarda yatırımcıların StormX coin’de yükseliş bekledikleri görülüyor. Yine de mevcut piyasa koşullarında yatırımcıların öncelikle temkinli davrandıkları ifade ediliyor.

StormX ile ilgili yapılan yorumlar, güncel fiyat hareketleri ve geçmiş fiyatlarla daha net anlaşılabilir. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0023 dolardan işlem gören StormX (STMX), STMX BTC işlem çiftinde de 0,00000013 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 17.968.491 USD işlem hacmi ile 400. sırada yer alan StormX (STMX) son 24 saat içindeki işlem hacminin de 745.434 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 9 Ocak 2018 tarihinde 0,2465 dolar ile rekor kıran STMX Coin, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0005 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 7.532.689.848 adet StormX Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 9.566.788.816 StormX Coin’e ulaşması bekleniyor.

StormX Coin Nasıl Alınır?

StormX Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

StormX, 3 Haziran 2020 tarihinde Binance kripto para borsasında listelendi. Binance kullanıcıları şu anda STMX/BNB, STMX/BTC, STMX/ETH ve STMX/USDT işlem çiftlerinde StormX coin’i kullanabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar