X

Ethereum Analizleri: ETH Fiyatını Bu Durumlar Belirleyecek!

Dünkü düşüşlerden payını alan ETH’un fiyat yönü bu durumlara bağlı.
09:24
10 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün 17.630 dolara kadar geriledi ve tüm altcoin piyasası da bu düşüşten payına düşeni aldı. Ethereum’da ciddi kayıplar veren altcoin’ler arasında yer aldı. Ancak sonrasında tüm piyasada yaşanan yükseliş hareketi ile birlikte Ethereum da (ETH) yeniden yükselişe geçti.

Ethereum Fiyatı

Bitcoin’in tehlikeli bir şekilde 17.000 dolarlık alana geri dönmesi piyasada ciddi bir endişeye sebep oldu. BTC ile birlikte altcoin’ler ve özellikl Ethereum’da yaşanan büyük düşüşler endişeleri artırdı. Her ne kadar hemen yükselişe geçse de düşüş esnasında ETH 530 dolara kadar geriledi.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 567 dolardan işlem gören piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin için 570 dolarlık bölgenin önemli bir direnç olduğu düşünülüyor. 570 dolardan sonra ise analistler 582 dolarda bir dirençle karşılaşılabileceğini ifade ediyor.

Ancak bu noktada Bitcoin’in 19.000 dolar bandına yeniden çıkıp çıkamayacağı ve 18.800 dolarlık direnci nasıl karşılayacağının da önemli olduğu ifade ediliyor.

Ethereum ve Bitcoin

Analistlere göre altcoin’ler ve Bitcoin arasındaki fiyat bağlantısı göz önünde bulundurulduğunda yatırımcıların BTC’nin bugünkü fiyat hareketlerini ve fiyat kapanışını takip etmesi gerekiyor. Çünkü bu hamleler hem Bitcoin hem de altcoin’ler için önümüzdeki günlerle ilgili ipucu verme potansiyeline sahip.

Şu anda Bitcoin yeniden 18.500 dolarlık seviyenin üzerine çıkmaya ve orada kalmaya çalışıyor. Ancak bu noktada BTC’nin 18.600 doların üzerinde bir kapanış yapmasının çok daha önemli olduğu dile getiriliyor. Çünkü 18.600 doların üzerinde bir kapanış lider kripto par biriminin yeniden 18.800 doları test etmesine ve sonrasında 19.150 dolarlık önemli direnci kırmasına yardımcı olabilir.

Ethereum Boğaları Hazır

Analistlere göre yatırımcılar en azından kısa vadede rahat bir nefes alabilirler. Çünkü Ethereum 521 dolarlık desteğin üzerinde kalarak fiyatın 475 dolara düşmesini önledi. Bu da pozitif bakış açılarını destekliyor. Eğer BTC günlük kapanışını 18.600 doların üzerinde yaparsa Ethereum da bu pozitif görünümden payına düşeni alabilir.

Bunlara ek olarak analistlerin Ethereum’da 570 doların da çok önemli bir seviye olduğunu düşündüklerini belirtmek gerekiyor. Eğer ETH 570 doları geri alabilirse 590 dolara doğru yukarı yönlü hamlenin başlayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar