X


XRP ve LINK Yatırımcıları İçin Müjde: Balinalar Ne Planlıyor?

XRP ve LINK yatırımcılarını ne bekliyor?
16:21
1 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP ile altıncı kripto para birimi Chainlink’in son günlerdeki yükselişi tamamen bitmiş gibi gözüküyor. LINK fiyatı bir anda 15 dolar seviyelerine, XRP fiyatı ise 0,27 dolar seviyelerine kadar çıksa da iki altcoin de lider kripto para birimi Bitcoin’in gidişatına ayak uyduramadı. İlk başta Bitcoin’in yükselişi ile yerinde sayan altcoin’ler daha sonra ise 500 dolarlık düşüş ile iyice düşüş trendine girdi.

XRP bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,23 dolardan, LINK ise 11,10 dolardan işlem görmekte ve yeni ortaya çıkan bir gelişme yatırımcıları paniğe sürükledi. Santiment isimli blockchain araştırma şirketi tarafından aktarılan bilgilere göre balinalar yüklü miktarda XRP ve LINK toplamayı başladı ve bu toplama hala devam ediyor. Santiment tarafından yayınlanan gönderide en az 100.000 XRP’ye sahip balinaların sayısının inanılmaz bir şekilde arttığı belirtildi.

XRP LINK

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

100.000’den fazla XRP’ye sahip balinalarının sayısı son 24 saat içerisinde %20 artarken, 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP’ye sahip cüzdanların sayısı %2, 10 milyondan fazla XRP’ye sahip balinaların sayısı ise 280’den 309’a kadar çıkarak %10,4 artış yakaladı. Aynı zamanda LINK toplayan balinaların sayısında da kayda değer bir artış yaşandığı vurgulanmakta.

XRP ve LINK Fiyatında Artış Bekleniyor

Peki hem XRP hem de LINK balinalarının devamlı olarak alım yapmaları ne anlama geliyor? Aslında balinaların alım yapması oldukça olumlu bir haber. Düşük fiyattan yapılan alımlar özellikle balinalar tarafından gerçekleştiriliyorsa bu yakında söz konusu altcoin’lerin fiyatında önemli bir yükseliş beklentisi olduğunu göstermekte. Balinaların şimdi yaptıkları alımların sebebi bundan birkaç ay sonra muazzam fiyat artışları ile daha net anlaşılabilir.

Tabii ki yapılan yüklü alımların herhangi bir fiyat artışı garantisi bulunmasa da balinaların ve özellikle böylesine fazla balinanın daha önce yanıldığı pek sık görülmedi. Bu sebeple neredeyse Bitcoin altında ezilen XRP ve LINK gibi altcoin’lerin fiyatlarında yakın zamanda önemli bir yükseliş görülmesine oldukça olası gözüyle bakılıyor. Bunun için ise genel bir altcoin sezonunun başlaması ve bütün piyasanın yükselmesi gerekmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar