X


XRP İle İlgili Önemli Gelişme: Bu Eyalet Ripple’a Kucak Açtı!

Ripple ile ilgili farklı görüşler devam ediyor. 
11:13
22 Şubat 2021

Ortaya çıkan son bilgilere göre, hakkında çıkan olumsuz haberlere rağmen Ripple Labs, artık Wyoming’de kayıtlı bir işletme olarak hizmet verebilecek. Ripple Labs, daha önce Delaware’de hizmet veriyordu.

Karar Tartışmaya Açık

Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long’un Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada paylaştığı bir dosyaya göre Ripple, Wyoming eyaletinde yeniden incelendi ve artık kayıtlı bir şirket. Yapılan açıklamalara göre Wyoming’de bir limited şirket olarak Ripple’ın kayıtlı şubesi Cheyenne’de bulunacak.

Bunun yanında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a Aralık ayında dava açmış olması ve şu anda herhangi bir sonuca varılmamış olması sebebiyle bu kararın tartışmaya açık olduğu düşünülüyor. Hatta Long’un birçok takipçisi bu kara sebebiyle yapılan açıklamaları eleştirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto Dostu Yaklaşımlar

Şu anda ABD Senatörü seçilen Cynthia Lummis’in Eyalet Politikası Direktörü olarak görev yapan Eski Wyoming eyaleti yasa koyucusu Tyler Lindholm konuyla ilgili yaptığı açıklamada bu adımı memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.

Bunlara ek olarak Wyoming, Şubat 2019’da kripto paraları mülk olarak tanıyan ilk eyalet olmuştu ve Lindholm’un büyük bir Bitcoin savunucusu olduğu biliniyor.

Dolayısıyla Amerika’nın bir yandan Ripple’a karşı hukuk mücadelesi verirken bir yandan bazı eyaletlerin Ripple’a kucak açtığı görülüyor. Bu sebeple aslında ABD’de hem Ripple hem Bitcoin hem de genel olarak kripto para birimleri konusunda çok farklı ve karışık görüşlerin olduğu ifade edilebilir.

Bununla birlikte ABD’de yönetimin değişmesi ve Joe Biden’ın yönetime geçmesi ile birlikte birçok isim kripto para birimleri ile ilgili daha pozitif adımlar atılabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar