X


Blox Coin Nasıl Alınır?

Blox Coin, ETH2 hizmet sağlayıcısıdır.
10:19
22 Şubat 2021

Blox (CDT), depolaması bulunmayan bir ETH2 staking hizmet sağlayıcısıdır. Blox ekibinin hedefi ise Ethereum 2.0’yi daha güvenli, basit ve ölçeklenebilir hale getirmek. Bu hedefe ulaşırken kullanıcı gizliliğinden ve Ethereum’un merkezsizliğinden ödün vermemek de projenin kilit. noktalarından birisi olarak biliniyor.

Blox’un sunduğu özellikler arasında açık kaynaklı staking cüzdanı olan Hashicorp Vault tabanlı Keyvault yer alıyor. Kullanıcılar ETH2 staking için bu açık kaynaklı cüzdanı kullanabilmekte ve istedikleri kadar ETH2 token stake edebilmekte. Buna ek olarak ETH1 ve Beacon Chain ağ düğümü altyapısını da destekleyen Blox, kullanıcılara ETH1 ve ETH2 arasında geçiş sunuyor.

Ağ düğümlerinin kullanıma açılması ve yönetimi hizmeti de BLOX tarafından verilmekte. Son olarak performans takibi ve ağ düğümü yönetimi seçeneklerini de sunan BLOX, şimdiden test ağında ağ onaylayıcısı kullanımını mümkün kılıyor ve ana ağı bekliyor.

Blox (CDT) Nedir?

Blox Coin ise tahmin edilebileceği gibi bu projenin kendi kripto para birimi ve ağ yönetim tokeni. Kullanıcılar ağda işlem yapmak veya ETH2 staking için Blox Coin kullanmak zorunda. Bu da CDT Coin kullanımını en azından Ethereum 2.0’ye geçiş süreci boyunca ağın sürdürülebilirliğine katkı edecek şekilde arttırıyor.

Blox Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 729. sırada yer alıyor ve 0,02125 dolarlık birim fiyata sahip. Toplam piyasa değeri 14 milyon doların üzerine çıkan BLOX’un toplam arzı ise 1 milyar adet. Buna rağmen sirkülasyonda sadece 67 milyon BLOX olduğu görülüyor.

BLOX, tüm zamanların rekorunu ise 5 Ocak 2018 tarihinde 0,28 dolar ile kırmıştı. Projenin en düşük seviyesi ise 13 Mart tarihinde 0,001762 dolar ile görüldü ve o tarihten bu yana %1.129 artış yaşandı. BLOX Coin özellikle Ethereum 2.0 için staking yapmak isteyen kullanıcılara önemli imkanlar sunuyor ve bu yönüyle ön plana çıkıyor.

CDT Coin Nereden Alınır?

CDT Coin satın almak için kullanıcıların yapması gereken tek şey Binance kripto para borsasına girmek olacaktır. Binance üzerinde iki farklı işlem çifti ile listelenmiş olan CDT Coin ister Bitcoin isterse de ETH ile satın alınabilmekte.

Binance’in sunduğu güvenlik ve şeffaflık, bunun CDT alımı için lider platformların başında gelmesini sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar