X

XRP Fiyat Tahmini: Yükseliş Bu Kritik Seviyeye Kadar Sürecek

XRP fiyatı için beklenen rekor seviyeler hangileri?
11:22
29 Kasım 2020

Ripple’ın piyasaya sürdüğü XRP kripto para birimi için kritik hafta hala sürüyor. 0,48 dolara kadar gerileyen XRP fiyatı, beklenen sıçramayı yaptı ve bir anda 0,63 dolara kadar yükselerek 0,60 dolar noktasını kendisine destek olarak belirledi. Peki XRP fiyatının yükselişi en azından şu an için bitti mi ve yatırımcılar hangi seviyelere dikkat etmeli?

XRP/USD Teknik Analizi

XRP/USD teknik analizine bakıldığında XRP fiyatının 0,60 dolar direncini desteğe çevirdikten sonra önünde sadece 0,73 dolar direncine sahip olduğu görülmekte. Ancak bu yine de XRP fiyatının hiçbir engel olmadan 0,73 dolara kadar çıkacağı anlamına gelmiyor. Haftalık kapanışın beklendiği şu günlerde XRP fiyatı çok sert bir çakılma yaşayıp 0,60 dolar desteğini kaybedebilir.

xrp fiyat

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

0,60 doların altına inilmesi durumunda XRP yatırımcıları için en olumlu senaryonun 0,48 dolar olduğu görülüyor. Eğer haftalık kapanış 0,63 dolar üzerinde olursa bu durum XRP için tamamen farklı bir senaryoya işret etmekte. Yukarıdaki teknik grafiğe de bakıldığında 0,63 dolar üzerinde teknik kapanışın, direkt olarak 0.786 Fibo geri çekilme noktasının üstüne ve 0,90 dolara işaret ettiği görülüyor.

XRP Fiyatı İçin Sıradaki Hedefler

XRP fiyatının bu noktayı kırması 0.78398 Fibo geri çekilme seviyesine, bunun devamında 0.84089 dolar seviyesine ve son olarak 1,1 dolara işaret eden 1.095 Fibo geri çekilme seviyesine işaret ediyor. Aslında 1 dolar fiyatı XRP için pek de hayal sayılmaz ve yatırımcılar bu yükselişin başından beri 1 doları beklemekte.

Tanınan kripto para analisti Credible Crypto ise 1 doların kırılmasından sonra hedeflerin çok büyüyeceğini ve 25 ile 30 dolara kadar gidilebileceğini vurgulamıştı. Tabii ki olası sert düşüşlere karşı da hazırlıklı olunması gerekiyor. XRP fiyatı olası bir kırılımda önce 0,48 doları, bunun devamında 0,33 doları ve son olarak 0,28 doları test edebilir.

XRP Düşüş de Yaşayabilir

XRP fiyatının 0,28 dolar desteğini kaybetmesi ise resmi olarak boğa piyasasının bittiği anlamına geliyor. Yine de analistlerin kayda değer bir kısmı altcoin sezonunun henüz bitmediğini ve 2017 yılındaki gibi yeni rekorlar gelmeden de bitmeyeceğini düşünmekte. Sadece bu beklenti bile XRP fiyatının 3,30 dolarlık eski rekorunu tazeleyebileceği fikrini akıllara getiriyor.

XRP fiyatının bu seviyelere ulaşması hayal olmasa da piyasanın her an yaşayabileceği düşüşlere karşı önlem almak da bir hayli önemli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar