X


XRP için 2017 Yılı Yeniden Yaşanıyor: Fiyat 3,30 Dolara Çıkabilecek mi?

13:55
29 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, 0,90 dolara kadar çıktıktan sonra sert bir düşüş yaşayarak 0,48 dolar seviyelerine geriledi. Ancak bu düşüş yatırımcıların bir kısmını korkuturken diğer kısmına ise daha düşük fiyattan giriş şansı vermiş oldu.

XRP Fiyatı Yeniden Yükselişte

XRP fiyatı bu şansı kullananlar için %20’lik artış yaşayarak 0,60 dolar seviyesinin üstüne çıktı. Yatırımcıların bir kısmı paniğe sürüklense de XRP hakkındaki haberler aslında yatırımcılara önemli ipuçları verdi. Özellikle XRP’nin Google üzerindeki aranma verileri, tam anlamıyla rekora gitmekte ve 2017 yılındaki seviyenin bile üzerine çıkıldı.

XRP

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Google Trends verileri kripto paraların popülerliği için büyük bir önem taşıyor ve XRP bu konuda rekor tazeledi. 2017 yılındaki boğa koşusunda 3,30 dolara kadar çıkan XRP, şu an ise 0,60 dolarlık fiyatına rağmen o dönemki arama seviyesinin üstüne çıktı. Peki XRP’nin Google üzerindeki aranmaları neden böylesine arttı ve artış fiyat için de benzer bir sonuç doğurabilecek mi?

XRP Aranmaları Neden Artıyor?

XRP aranmalarının yaşadığı artışın 3 temel nedeni bulunuyor. Bunların başında ise kesinlikle Flare Network tarafından yapılacak olan Spark airdrop etkinliği bulunuyor. 12 Aralık tarihinde bütün XRP yatırımcılarına 1:1 oranında SPARK dağıtılacak. Binance gibi önde gelen kripto para borsalarının neredeyse hepsi bunu destekliyor ve yatırımcıların yapmaları gereken tek şey cüzdanlarında XRP tutmak.

Google aranmalarında artış yaşanmasını sağlayan ikinci sebep ise kesinlikle oluşan FOMO şeklinde ifade edilebilir. FOMO yani olası bir yükselişi kaçırma korkusu, birçok yatırımcıya tepeden Bitcoin, Ethereum ve XRP aldırmıştı. Bitcoin eski noktasına geri dönse de altcoinler için aynı şey söz konusu değil.

Coinbase Üzerinde 0,90 Dolar Görüldü: Sıradaki XRP Fiyat Hedefi Ne?

Üçüncü sebep ise XRP fiyatının Coinbase üzerinde 0,90 doları görmesi yani 1 dolara çok yaklaşması olarak biliniyor. XRP daha önceki rallisinde 1 doları kırdıktan sonra bir anda 3 dolara kadar yükselmiş ve kimse bu yükselişi durduramamıştı. Şimdi de XRP fiyatının 0,60 doları kırdıktan sonra hedefinin 1 dolar olduğu söyleniyor.

Peki XRP gerçekten de 1 doları kırıp yeniden 3 dolara kadar çıkabilecek mi? Aslında bu tamamen FOMO’ya ve piyasanın durumuna bağlı. Eğer Bitcoin 20.000 doları kırıp yoluna devam ederse XRP de 2017 yılındaki performansını tekrar edebilir gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar