X


Ethereum (ETH) İçin Büyük Gelişme: 620 Dolar Yeniden Görülecek mi?

Ethereum fiyatı için yeni yükseliş sinyali!
15:22
29 Kasım 2020

Ethereum (ETH) fiyatı kesinlikle diğer kripto para birimlerine göre Bitcoin’in (BTC) düşüşüne daha çok dayandı ve dayanmayı da sürdürüyor. Ethereum fiyatı birkaç gün önce yaşanan sert düşüşlerden sonra 500 dolar seviyesinin altına inse de şimdi toparlanma sürecine döndü ve hızla yükseliyor. Ethereum cüzdan adreslerinin sayısı ise bu yükselişin çok daha üst noktalara gidene kadar durmayabileceğine işaret etmekte.

Ethereum Fiyatı Toparlanıyor

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 539 dolardan işlem görmekte ve kritik 525 dolar seviyesinin üstüne çıktı. 525 dolar seviyesi daha önce de Ethereum için önemli bir engel olmuş ve bunun kırılması ile 640 dolar seviyeleri görülmüştü. Ancak 24 Kasım tarihinde başlayan sert düşüş ETH’yi yeniden başladığı yere geri çekti.

Peki bunun devamında yükselişin devam edeceğine işaret eden sinyal veya sinyaller mevcut mu? Aslında çok önemli bir sinyalin ortaya çıktığı ve ETH için ciddi bir yükselişe işaret ettiği görülmekte. Ethereum cüzdan adreslerinin sayısında 2017 yılında bile görülmeyen seviyelere ulaşıldığı ve 1.000’in üzerine çıkıldığı görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ETH Cüzdan Adreslerinde Rekor

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre yatırımcıların sayısı da bu cüzdanların artışı ile beraber artmakta. İçerisinde 10.000’den fazla ETH bulunduran cüzdanların sayısı 3 ayın en yüksek seviyesine yani 1.062’ye kadar çıktı. Daha önceki rekor seviye 25 Kasım 2020 tarihinde 1.061 olarak kayıtlara geçmişti.

ethereum

Şimdi yeni bir rekorun kırılması ise yaşanan düşüşe rağmen ETH yatırımcılarının son hız yollarına devam ettiklerine işaret etmekte. Glassnode buna ek olarak sıfırdan fazla ETH bulunduran cüzdan adreslerinde de 50 milyon seviyesinin üstüne çıkıldığını açıkladı. Ethereum fiyatı zirveden %20 geriye düşse de yaşanan bu olumlu gelişmeler açığın kısa sürede kapanabileceğine işaret emekte.

ETH İçin FOMO Başlayabilir

Özellikle cüzdan sayılarındaki artış, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların ilgisinin ne kadar arttığını gösteriyor. Yatırımcılar ise dört gözle 1 Aralık tarihini yani Ethereum 2.0’nin piyasaya sürüleceği anı beklemekte. Bu gün geldiğine de fiyat sert bir şekilde düşüş yaşayabilir veya hiç görülmeyen kuvvetli bir FOMO ile yükselişe geçebilir. Böyle bir FOMO, fiyatı 620 doların üstüne taşıyacaktır.

Sert düşüş veya yükseliş ihtimaline karşı yatırımcıların ETH pozisyonlarında tedbiri elden bırakmamaları gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar