X


Ethereum’da Yeni Rekorlar Geliyor: ETH Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Ethereum cüzdanlarında yaşanan gelişmeler ETH fiyatını pozitif etkileyebilir. 
17:34
28 Kasım 2020

Glassnode analitik sağlayıcısından elde edilen son veriler, daha fazla kullanıcının Ethereum (ETH) piyasasına girdiğini gösteriyor. Elde edilen verilere göre ETH yatırımcıları, fiyatlar şu anda artıyor olsa da yeni cüzdanlarda yatırımlarını saklamayı tercih ediyor.

Ethereum’da Yeni Zirve

Glassnode yaptığı açıklamalarda, içinde 10.000’den fazla token bulunan ETH cüzdanlarının sayısında artış olduğunu bildirdi. Firmanın paylaştığı son Twitter gönderisine göre bu cüzdanların sayısı şu anda 1.062’ye ulaştı. Böylece 3 ayın zirvesi görülmüş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buna ek olarak Glassnode, içinde herhangi bir miktarda Ethereum bulunan cüzdan sayısının da miktarının 50 milyonu aştığını ifade etti. Ayrıca Ethereum ortalama hashrate değeri de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 270.629.263.696.999.625’e ulaştı. Yükselen hashrate, madencilik ağının büyümesini ifade ediyor. Bu da güçlü ve sağlıklı bir ağ olduğunu gösteriyor.

Ethereum Fiyatı

Bu pozitif gelişmelerin yanı sıra Ethereum fiyat olarak da son zamanlarda iyi bir performans sergiledi. Her ne kadar son iki gündür piyasada bir düşüş rüzgarı hakim olsa da fiyatlar bugün toparlanmaya başladı ve 26 Kasım’da 481 dolara kadar gerileyen fiyat yeniden 500 dolar üzerine çıkmayı başardı.

Aslında düşüş öncesinde piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in fiyatı 623 dolara kadar yükselmişti. Ancak son satış baskısı ile piyasada görülen düşüşler fiyatı aşağı yönlere çekti.

Yine de bazı analistler çok hızlı yükselen fiyatların sağlıklı bir şekilde yükselişinin devam edebilmesi için bu tip geri çekilmelerin olması gerektiğini düşünüyor. Bu geri çekilmeler sonrasında bugün artışa geçen fiyatlar ise daha yüksek seviyelerin sinyalleri olarak nitelendiriliyor.

Ethereum 2.0 Güncellemesi

Ethereum 2.0’ın herhangi bir terslik olmaması halinde nihayet 1 Aralık’ta başlayacak olması hem yatırımcıları hem de aslında tüm kripto ekosistemini heyecanlandırıyor. Çünkü bu gelişme çok uzun zamandır bekleniyor ve üst üste ertelemeler ile karşılaştığı için 1 Aralık tarihinin de ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyor.

Ancak görünüşe göre artık herhangi bir sorun yaşanmadan ETH 2.0 güncellemesinin ilk aşaması başlatılacak. Çünkü Ethereum yatırımcılarından her biri en az 32 ETH olmak üzere toplamda 54.000 ETH kilitlenmesi istendi ve yatırımcılar bu rakama ulaşarak istenilen miktarda ETH’u kilitledi.

Bununla beraber analistler ETH 2.0 ile birlikte Ethereum fiyatlarında yeni bir artış dalgasının da başlayabileceğini düşünüyor. Ama bu  noktada Bitcoin diğer kripto para birimi hareketlerinin de önem arz ettiğini belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar