X

Kriptolar Yeniden Yükselişte: XRP, BTC ve ETH Yeni Rekorlara Mı Hazırlanıyor?

Tüm piyasada yükseliş hareket yeniden başladı. 
08:16
30 Kasım 2020

Kripto para birimleri çok zor bir haftayı geride bıraktı ve yeni haftaya güzel yükseliş hamleleri ile başladı. İki hafta önce yaşanan boğa piyasasının ardından Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere tüm kripto para birimlerinde adeta kıyım oldu. Ancak bugünkü fiyatlara bakıldığında kripto para birimlerinin hafta sonu da topladıkları gücün etkisiyle artışa geçtiklerini görüyoruz.

Kriptolar Yeniden Yükselişte

Piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimine bakıldığında son 24 saat içinde en iyi performansı Ethereum’un sergilediğini görüyoruz. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ethereum (ETH) 24 saat içinde yüzde 8’in üzerinde artış kaydederek 584 dolara kadar yükseldi.

ETH geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşler sırasında 623 dolardan 481 dolara gerileyerek büyük bir düşüş yaşamıştı. Ancak bu noktada analistler ve tecrübeli yatırımcılar yalnızca Ethereum için değil düşüş yaşayan tüm kripto para birimleri için yaptıkları açıklamalarda paniğe gerek olmadığını ve bunun olağan bir geri çekilme olduğunu ifade etmişti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Nitekim de öyle oldu gibi görünüyor ve kripto para fiyatları yeniden artışa geçti. Ethereum’un yanı sıra XRP de son zamanlarda çok takip edilen ve iyi performans gösteren coin’ler arasında yer alıyor. Son zamanlarda sergilediği performans ile üçüncü sıradaki yerini Tether’dan (USDT) geri alan Ripple (XRP) son 24 saat içinde sergilediği yüzde 3’ün üzerindeki performansı ile yeniden yüksek seviyelerin görülebileceğinin sinyallerini vermiş olabilir.

XRP Fiyatı

Aslında Ripple son 3 yılın en çok konuşulan ve en çok eleştirilen altcoin’lerinden biriydi. Çünkü XRP 4 Ocak 2018’de 3,84 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti ve bir daha küçük ralli dönemlerinde dahi istenilen performansı sergileyerek yükseliş eğilimi gösteremedi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,63 dolarda işlem gören XRP, geçtiğimiz hafta düşüş başlamadan önce 0,72 dolara kadar yükselmişti. Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşle birlikte 0,45 bandına gerilemiş olsa da XRP, bundan kısa zaman önce 0,28 dolar bandında işlem gördüğü için aslında hala iyi durumda bulunuyor.

Her ne kadar bazı yatırımcılar hala Ripple’e güvenmediklerini ve XRP’nin çok kaybettirdiğini düşünse de bazı analistler Ripple’ın destan yazmaya hazırlandığını düşünüyor. Örneğin piyasanın popüler analistlerinden Credible Crypto, XRP fiyatının 3,30 doların üzerine kısa sürede çıkabileceğini ifade etti.

Bitcoin Fiyatı

Tüm bu güzel yükselişlerin yanı sıra tabii ki piyasanın en büyük kripto para birimi olan ve genel itibari ile fiyat hareketlerinin yönünü tayin eden Bitcoin’in de artışta olduğunu görüyoruz. Lider kripto para birimi düşüşler sırasında 17.000 dolar bile altına gerilemiş ve 16.194 doları görmüştü.

Ancak bu düzeltmenin ardından emin adımlarla yükselişe geçen BTC yazının yayına hazırlandığı sırada 18.561 dolardan işlem görüyor. Düzeltmeden sonra 2.000 doların üzerinde bir artışa sahne olan Bitcoin’in rekor seviyeye ulaşmasına da 1.500 dolardan az kalmış görünüyor.

Çoğu isim bu düzeltmeden sonra BTC’nin yükselişe geçmesinin boğa piyasasının devam ettiğini kanıtladığını düşünüyor. Artık Bitcoin’in başka bir düşüş hareketine sahne olmadan önce 20.000 dolarlık rekoru kırması bekleniyor. Ancak yine de analistler yatırımcıları temkinli olmaları ve kendi risk yönetimlerini kendileri yapmaları konusunda uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar