X

Analist XRP Fiyatının 3,30 Doların Üzerine Çıkacağı Tarihi Açıkladı

XRP fiyatı için yeni tahmin Credible Crypto'dan geldi.
17:21
29 Kasım 2020

XRP/USD paritesi 0,48 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra bir anlık ralli ile yeniden 0,64 dolar noktasına kadar yükseldi. XRP fiyatının yaşadığı bu ani yükseliş kesinlikle beklenen bir gelişme olsa da birçok yatırımcı Bitcoin (BTC) fiyatında görülen sert düşüş ile alım yapmaktan korkmaya başlamıştı.

XRP Fiyatı İçin Yeni Rekor

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP hakkında başından beri yükseliş açıklaması yapan bir kripto para analisti ise fiyatın şimdi rekora doğru ilerlediğini bir kere daha vurguladı. Credible Crypto, daha önce herkes düşüş beklerken 0,30 dolardan 0,77 dolara kadar yükselişi nokta atışı bir şekilde tahmin etmişti.

XRP Symbol (@xrpsymbol) | Twitter

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analist şimdi yaptığı açıklamasında ise tüm zamanların rekoruna yani 3,30 dolara çok kısa bir sürede ulaşılabileceğini belirtti. 0,24 dolar direncinin kırılmasından sonra ilk olarak 0,33 dolara, daha sonra 0,66 dolara ve devamında 0,90 dolara yükseliş öngören analistin hedef noktaları birer birer gerçekleşmekte.

XRP İçin İki Önemli Direnç

Analist şimdi ise Elliot Dalga analizine göre sıradaki direnç noktasının 0,96 dolar, devamında ise direkt olarak 2 dolar olarak açıkladı. Yani XRP bu rallide Bitcoin fiyatının da artışından faydalanarak 0,96 dolar direncini kırıp direkt olarak 2 dolara kadar yükselebilir. Tabii ki bu süreçte fiyatın bir süre 0,96 dolar seviyesinde konsolidasyon yaşaması beklenmekte.

Analist, düşüşten korkup elindeki XRP’leri Spark airdrop etkinliği öncesinde satan yatırımcıların 12 Aralık tarihinde de çok pişman olacağını vurguladı. 12 Aralık tarihinde Flare Network airdropu gerçekleştirilecek ve XRP yatırımcılarına sahip oldukları XRP başına 1 FLR verilecek.

XRP/USD Hedefi 20 Dolar

Fiyatında bu sebeple o tarihe kadar yükselmesi bekleniyor. Analist en geç 2 ay içerisinde XRP fiyatının 3,30 doların üstüne kadar çıkabileceğini vurgulamakta. Analistin bunun devamındaki tahmini ise kesinlikle XRP yatırımcılarını heyecanlandırmakta.

Credible Crypto, 3,30 dolardan sonra FOMO başlayacağını ve fiyatın 20 ile 30 dolara kadar yükselebileceğini vurgulamakta. Bu FOMO’nun 3,30 doların üstüne çıkışı getirip burada tutunma sağlaması bile XRP yatırımcıları için eşi benzeri olmayan bir durumu başlatabilir. Tabii ki bunun yanında sadece XRP değil, Ethereum ve Litecoin gibi altcoinlerin de önemli bir artış elde etmesi ve yeni rekorlar görülmesi mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar